Paciek

Użytkownicy
 • Content Count

  11
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

About Paciek

 • Rank
  Użytkownik

Dodatkowe

 • Smartfon
  Redmi 3s Prime Int
 1. Paciek

  Samoczynne restarty telefonu

  No i niestety stało się, po 5 minutach używania google chrome, telefon się zrestartował. Na szczęście ME zezwala na odblokowanie BL bez utraty gwarancji, więc wgram sobie MIUI Polska. A jak ktoś potrafi czytać logi (wygenerowałem bug_report) to mogę się podzielić, bo za cholerę nie mogę z tego nic zrozumieć. Znam jedynie dokładną godzinę incydentu EDIT: Moi drodzy @FromWP @Zexon72 @snuffmajster, po wgraniu xiaomi.eu wszelkie problemy ustąpiły (był oczywiście problem z fastboot'em, ale lekiem na całe zło okazał się post, który zamieścił @Lippi) Teraz to już nawet nie myślę o powrocie do globala Dziękuję za wszystko
 2. Paciek

  Samoczynne restarty telefonu

  Ciężko powiedzieć, ew. trzeba wyciągnąć logi by czegoś się dowiedzieć. W opcjach modułów panelu sterowania jest automatyczne czyszczenie co 3 dni. Wiem, że to brzmi jak spisek, ale restart właśnie pokrył się z datą i godziną postawienia systemu
 3. Paciek

  Samoczynne restarty telefonu

  Kolega też ze sklepu na X, mój natomiast z media expert.
 4. Paciek

  Samoczynne restarty telefonu

  @snuffmajster u mnie przed chwilą nastąpił restart i to przy robieniu zdjęć. 3 dni... Czekam na kolejną aktualizację, podobno rozwiąże część problemów.
 5. Paciek

  Samoczynne restarty telefonu

  Na razie jest spokój, ale znając życie problem wystąpi Nie ma też reguły kiedy to występuje - dzisiaj nawet włączyłem YT na 2h, nie wspominając o długiej sesji z przeglądarką Tak, dev ma google.
 6. Paciek

  Samoczynne restarty telefonu

  @snuffmajster U mnie global 8.0.3.0 był naprawdę w porządku nie licząc tych restartów, które wystąpiły 2 dni po aktualizacji. ad.1 Podobno co miesiąc (ale nie chcę wprowadzać w błąd, jestem dość nowy w temacie) ad 2. Możesz wgrać, ja ściągnąłem dev ze strony http://en.miui.com/download-303.html ; wystarczy wrzucić na kartę pamięci i zainstalować z poziomu telefonu (wyczyści wszelkie dane). Jeśli chodzi o gwarancję z x-kom to możesz zapoznać się z tym https://miuipolska.pl/oficjalna-gwarancja-a-miuipolska/ ad 3. Wg forum en.miui.com można znaleźć różne informacje. 1-2 razy na dwa dni, ale to nie jest reguła, bo u mnie to nastąpiło trzy razy w przeciągu kilkunastu minut.
 7. Paciek

  Samoczynne restarty telefonu

  @Daniello No widzisz, czyli sprawdza się to co ludzie wypisują na en.miui.com. Na razie śmigam na wersji dev MIUI 8 i muszę przyznać, że jest naprawdę nieźle, ale wolałbym nie chwalić dnia przed zachodem słońca
 8. Paciek

  Samoczynne restarty telefonu

  Dziękuję za odpowiedzi! Jak coś nowego się urodzi to napiszę.
 9. Paciek

  Samoczynne restarty telefonu

  @FromWP Tak, wgrywałem jako aktualizację z pliku *zip. Faktycznie wymazało wszystkie dane, ale nie wiem na ile i jak bardzo głębokie było to czyszczenie Dzięki za uwagę z tą gwarancją, zaraz do nich napiszę zapytanie. Ew. nie pozostanie mi nic innego jak czekać na kolejne aktualizacje.
 10. Paciek

  Samoczynne restarty telefonu

  @Zexon72 Mimo wszystko chciałem zostać na global stable Dostałem smsa, podobno trzeba poczekać kilka dni zanim się odblokuje BL (próbowałem przed chwilą nawet z VPN), nie ruszyło, więc pewnie za jakiś czas będę mógł. @Blom Czytałem na en.miui.com nt. wgrywania dev na stable, ilu użytkowników tyle problemów Zaraz sobie poczytam o opcji clean_all @FromWP Żałuję, że jednak nie zostałem na MIUI 7, mielibyśmy porównanie. Zobaczę czy w kolejnych dniach nie będzie restartów. Jestem świadomy tego, iż telefon jest 'młodziutki', a soft dopracowywany, dlatego póki co nie będę podejmować żadnych decyzji względem Redmi. Choć jest niepozorny to go polubiłem EDIT: Zapomniałem zapytać o jedną sprawę - czy jest możliwość, aby karta microsd lub sim powodowała te restarty? Czy to raczej nierealne?
 11. Witam wszystkich! Parę dni temu udało mi się zakupić Redmi 3s 3/32 w wersji international w Media Expert. Smartfon miał na pokładzie MIUI 7, a po aktualizacji wskoczył na MIUI 8 Global stable 8.0.3.0. Po dwóch dniach podczas przeglądania internetu przez mobilnego firefox'a, telefon wywalił czarny ekran i zrestartował się. Pomyślałem, że może to wina adblock'a, który wisiał w dodatkach, ale w przeciągu 20 minut problem powtórzył się jeszcze dwukrotnie (opera, chrome) z tą różnicą, że za trzecim razem ekran przez chwilę zaświecił się na różowo. Przewertowałem fora i gdzieś wyczytałem, że wersja dev podobno rozwiązuje problem, dlatego pobrałem odpowiedni plik *zip i zaktualizowałem redmi do MIUI 8 Global 6.10.27 beta. Po jednym dniu telefon się zrestartował, ale tym razem podczas przesyłania plików z PC do tel (przez kabel dostarczony przez producenta). Wcześniej telefon katowałem upload'owaniem plików, benchmarkami, grami i wieloma kartami w chrome i nawet nie było zająknięcia. Dlatego zwracam się do Was szanowni forumowicze z zapytaniem, czy może to być problem typu software czy hardware? Teoretycznie mógłbym wymienić sprzęt. W telefonie zakochała się również narzeczona, ale póki co wstrzymujemy się z zakupem drugiego urządzenia, bo jednak te restarty odbierają trochę 'feelingu'. P.S. Zdążyłem już wysłać prośbę do Xiaomi o unlock, bo chciałbym spróbować mimo wszystko wgrać twrp i użyć opcji pokroju wipe dalvik cache, tylko czy to faktycznie może pomóc?