Jump to content

Matiass

Użytkownicy
 • Posts

  20
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by Matiass

 1. Też mam to samo i nie mogę sobie z tym problemem poradzić, mam redmi 8, oczywiście zrootowany, ale przy próbie edycji pliku systemowego xml (chciałem zwiększyć czułość mikrofonu) czy buildprop, nie zapisuje nowych wartości i po restarcie dalej są poprzednie.Nie mogę też utworzyć żadnego nowego folderu. Przypuszczam że wina leży w  Magisku i jego roocie, w Redmi 3s który kiedyś miałem dało się zmienić te ustawienia bez problemu przez Root Browser. 

 2. Witam , jaka wersja Xposed działa po najnowszych aktualizacjach , bo u mnie żadna z tych które próbowałem wgrać , po instalacji system stoi na logo miui, szlag mnie już trafia....

 3. 23 godziny temu, zipp napisał:

  Ta przypadłość Redmi 3S z mikrofonem jest żenująca i jeśli ten tips to rozwiązuje to niech to xiaomi się pieprzy. Co za szmaciarze. Może ktoś powinien im wyjaśnić, że telefon służy do dzwonienia, pozostałe funkcje nawet bardzo użyteczne są tylko dodatkiem...

  No racja, w tych plikach konfiguracyjnych powtarza się nazwa "MI2S" , więc może tak namieszali,  że są one z tamtego modelu, pewnie jest w  nim  inny mikrofon czy wzmacniacz mikrofonowy, i być może dlatego po zaimplementowaniu ich w  redmi 3s pojawiają się takie problemy. 

  • Like 1
 4. Poradziłem sobie z tym problemem zmieniając wzmocnienie mikrofonu w: system/etc/ w pliku:

  mixer_paths_qrd_sku1.xml

  są tam ustawione wartości:
  <ctl name="DEC1 Volume" value="84" />

  <ctl name="DEC2 Volume" value="84" />

  zmieniłem na:

  <ctl name="DEC1 Volume" value="100" />

  <ctl name="DEC2 Volume" value="100" />

  teraz mikrofon pięknie zbiera zarówno przy połączeniach jak i nagrywaniu dźwięku :)

  operacji tej dokonałem przy użyciu aplikacji Root Browser ,oczywiście trzeba mieć dostęp do roota w telefonie ;)

   

  Dodam tylko że jak ktoś chce zrobić wymienioną modyfikację to robi to na własne ryzyko i nie odpowiadam za ewentualne szkody  ;)

  • Like 5
×
×
 • Create New...