Jump to content

meccaryn

Użytkownicy
 • Posts

  174
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Posts posted by meccaryn

 1. Faktycznie, chyba rekordowo mała ta aktualizacja. Jak zwykle, update wszedł gładko. 

  Kernel skompilowany 9 września - czyli żwawo im to poszło tym razem. Jakiś widocznych zmian ludzie nie raportują. 

  Za raz stuknie mi 14 miesięcy z A2 Lite. Z jednej strony już patrzeć na niego nie mogę (po prostu się znudził), z drugiej nie widzę sensownego następcy (duża bateria, wymiary nie większe, zauważalnie lepszy SoC). 

 2. Większość ludu hejtuje A3 za niską rozdzielczość z siatką pentile, ale ja osobiście nie ów cechę uważam za największy problem. Dużo bardziej martwią mnie wartości podświetlenia maksymalnego i minimalnego. 

  @port14

  Nie przeszkadza ci jasność minimalna w nocy? Nie świeci zbyt mocno ekran? A w pełnym słońcu? 488 cd/m^2 w moim A2 Lite jest OK, ale te 363 cd/m^2 w A3 wydaje mi się, że ekran po prostu będzie ciemny. (wartości z recenzji gsmarena)

 3. Reklamy? To raczej powoduje jakaś syfiasta aplikacja, zainstalowana przez ciebie.  

  Reszta (pasek googla i widget kalendarza), to "ficzery" Androida PIE (jego launchera), powrót do stanu fabrycznego nic w tej kwestii nie zmieni. 

  • Like 2
 4. Też mam problemy z WiFi i nic nie wymyśliłem. Niektórym na prędkości pomaga wyłączenie lokalizacji (no ale to żadne rozwiązanie). W moim przypadku niektórych stron/appek w ogóle nie wczytuje na WiFi. Niektóre chodzą, jakbym miał ping 100000ms. Na oreo wszystko chodziło, jak złoto.

  Zgłosić problem na https://en.miui.com/forum-205-1.html i czekać na fixa. Niedługo powinna wyjść aktualizacja v10.0.2.0. 

 5. Podobno na problemy z SIM po downgrade pomaga sflashowanie (z poziomu fastboota) samego modemu z PIE. Podobno. 

  Osobiście czekam na poprawki. Najbardziej dokucza ta jakość połączeń (czasem jest nieźle, zwykle dramat). Na moje problemy z WiFi, cóż - pakietu mam zapas. 

 6. 17 godzin temu, streetspy napisał:

  Dodam, że przy stramowaniu muzyki na głośnik JBL muzyka nie jest odtwarzana płynnie, słychać przerwy i trzaski. Czasem gra dobrze a czasem się krztusi. 

  Narzekam na to samo. Często się przełączam między słuchawkami i głośnikiem, na Oreo wszystko działało elegancko, na Pie problemy jak opisujesz. W dodatku interfejs zrobił dwa kroki do tyłu; wcześniej do sprawnego przełączania się między urządzeniami wystarczył pasek powiadomień, tak na Pie trzeba wejść w ustawienia bluetooth. No istny geniusz przeprojektował to. 

 7. Po kilku dniach jestem lekko zawiedziony. Robiłem wipe. 

  1. WiFi działa jak chce. Appki YT/Twitch/twittera praktycznie nie ładuje, mimo że YT/twitch/twitter odpalony przez przeglądarkę działa jak złoto (na WiFi). Często gubi połączenie. Coś jest spierdzielone. Na Oreo nie miałem żadnych problemów
  2. BlueTooth po Factory Reset działa lepiej, ale dalej gorzej, niż na Oreo. 
  3. Spadła jakość połączeń głosowych. Widzę, że nie jestem sam. 
  4. Aparat lubi się zawiesić. Przynajmniej przy użyciu HDR w trybie AUTO. Pomaga tylko restart telefonu. Czasem sypnie błędem o niemożliwości połączenia z aparatem. 
  5. Interfejs pod kilkoma względami to kroki do tyłu. Sterownie BT jest utrudnione, sterowanie głośnością jest utrudnione. 
  6. Bateria też słabiej w moim przypadku. Kręciłem regularnie po 2 dni SoT 8-10h, teraz max SoT to okolice 7-8h. 
  7. Raz zawiódł budzik. Obstawiam tu Nowość android Pie - adaptacyjną baterię. Wyłączyłem to i budzik znów... budzi. 
  8. Na XDA potwierdzono, że aktualny bulid PIE jest tym samym używanym w programie Beta testów. Czemu został udostępniony? Ehh. 

  @adek

  Powrót jest możliwy. Odblokować bootloader i jazda przez fastboota. Ale czy wstanie? To jest zagadka. Nie wiem, czy ktoś testował cofnięcie Androida. 

  https://forum.xda-developers.com/mi-a2-lite/how-to/ota-v9-6-4-0-odlmiff-t3823913

  9.6.11. to ostatnie Oreo. 

   

  Oreo 9.6.10 od xiaomi http://en.miui.com/download-354.html

 8. Jakość rozmów i u mnie na minus. Rozmówcy nagle narzekają, że cicho mówię, a ja słyszę lekkie przestery. Full Wipe chyba rozwiązał problemy z WiFi i BT. Czytnik linii działa teraz jak powinien. Poprawiła się też płynność animacji. 

  Zaskoczył, niestety negatywnie, budzik, który po prostu nie zadzwonił :/ Obstawiam tu adaptacyjną baterię (nowość w androdzie 9), która mogła zamrozić appkę zegara. Niezła skucha. 

  Ogólnie wrażenia mocno mieszane. 

  edit; Automatyczne jasność też dobiera dziwaczne wartości. Zwykle mocno za ciemno ustawia. 

 9. U mnie problemy z WiFi (raz działa, raz nie, rozłącza, zasięg strasznie biedny), Bluetooth (zniekształcenia dźwięku, częste trzaski, jakby znów problemy z zasięgiem?), czytnik linii działa dużo wolniej. 

  Zmiany w interfejsie bardzo na minus. 

  Robię Full Wipe. Może pomoże chociaż na problemy z wifi i bt. 

×
×
 • Create New...