tirey93

Użytkownicy
 • Content Count

  22
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by tirey93


 1. Cześć, trochę szukałem w sieci ale mało znalazłem. 

  Średnio odpowiada mi MIUI Polska. Jest tutaj wiele ograniczeń oraz zbędnych utrudnień dla userow którzy preferują ustawiać system pod siebie(np prawie zupełny brak wsparcia dla xposed). 

  Znacie jakieś custom romy z pełnym wsparciem dla mojego redmi note 3? Dodam że mam Mediateka. Widziałem cyjankę na xda, ale wspierają tylko snapdragona. 

  Ewentualnie, miui polska jest open sourcem? Bo gdybym miał dostęp do aktualnych plików może poprawił bym to, co mi przeszkadza. Chociaż ta opcja to ostateczność. 


 2. Mam najnowszy ROM i problem z zegarem na ekranie blokady. Mimo zmieniania zegara na pulpicie, zegar na ekranie blokady zostaje cały czas domyślny. Jedynie zmiana całego motywu zmienia zegar. Podobno jest tak, że w momencie zmiany zegara na pulpicie, zegar na ekranie blokady też się zmienia. Nie u mnie. 

  Najlepiej gdybym poznał lokację zegara w systemie i podmienił go ręcznie. Niestety w internecie nie ma o tym informacji. Ewentualnie jest jakiś moduł xposed lub inny mod który by to naprawiał. Albo po prostu jakaś ukryta opcja w ustawieniach? 

  Może ktoś z was też ma z tym problem lub to już rozwiązał? Jeśli nie, macie jakieś rady? 


 3. A jeśli chodzi o ten triczek dotyczący wyłączenia Xposed, właśnie go przetestowałem. Niestety telefon złapał Bootlocka - ekran startowy pokazał się i system nie chciał się uruchomić dalej. Poczekałem tak 15 minut i usunąłem plik powodujący usterkę. Na szczęście miałem wgraną aromę, więc poszło bez szwanku. BEWARE ;D


 4. Dodaj, przyda się na następny raz ;)

  A jeśli chodzi o mój backup, to nie sądzę, żeby to coś pomogło. Ta śmieciowa apka zmieniła coś w plikach systemowych i dlatego statusbar nie dostosowywał swojego koloru do aplikacji w tle. Zamiast tego był cały czas biały lub czarny. Myślę, że to nieodwracalny proces bez reinstalla, chyba że bym znał lokację plików odpowiedzialnych za design. Ale to już przeszłość. Wykonałem reinstall i problem oczywiście zniknął.


 5. 1) Nie wiem, czy doczytałeś, ale tamten wątek oferuje dokładnie taką samą wersje Xposed, co ty podałeś, więc jest okej - co potwierdza też poprawne działanie aplikacji u mnie.

  2) Wyjaśniłeś temat, dzięki. Teraz już wiem, czemu powinienem instalować aplikacje przeznaczone pod mój rom.

  3) Właśnie testuje. Brzmi nieźle, szkoda tylko że mimo sporego zainteresowania developerów systemem MIUI i tak brakuje nam wsparcia takiego jak dla czystych systemów(GravityBox ma chyba jednak więcej opcji, a jest wiele aplikacji które dodają też swoje funkcje). Chyba że istnieje jakaś grupa która tworzy ciekawe mody pod nasz ROM? Fajnie by było testować ich apki.

  5) Tak, nie da się pobierać przez aplikację. Muszę to robić ręcznie.


 6. Zainstalowałem Xposed korzystając z tej instrukcji: http://en.miui.com/thread-78894-1-1.html

  Niby działa. Na pierwszy ogień poszedł GravityBox - stwierdziłem, że to od niego powinienem zacząć. Są trzy wersje. Mam najnowszy MIUI Polska od Was oparty na androidzie 5.0.2 więc stwierdziłem, że wersja LP będzie odpowiednia. Otwiera się ale nie reaguje z telefonem. Na przykład zmieniłem ustawienie zegara na wyśrodkowany i nawet po rebootcie został na swoim miejscu z lewej strony. Nie działa też np Pie. W ogóle nie kontaktuje z telefonem. Próbowałem zainstalował wersję JB - ale ta się nawet nie włącza.

  Z góry mówię - tak, włączyłem GB w Xposed. Tak, sprawdziłem uprawnienia, ma przyznane. Wydaje mi się że instaluje niekompatybilną wersję, jaką powinienem? A może to wina czegoś innego? Co sądzicie?

  [EDIT] Wygląda na to, że to nie wina Xposed, bo przed chwilą zainstalowałem App Settings i działa.


 7. W najnowszym MIUI Polska jest aplikacja notatki. Zauważyłem tam funkcję ukryj - notatka się faktycznie ukryła. Jak ją odkryć, by znów ją odczytać? Zakładam, że to nie jest niemożliwe, choć w internecie nie ma żadnych porad. 


 8. Najgorzej jest przy ładowaniu baterii. Wtedy jeszcze wyraźniej odczuwać dyskomfort. W tej chwili termometr wskazuje 39st. Muszę go trzymać po rogach bo tam najchłodniej. Może to jakaś wada softu? Nawet mój stary galaxy s3 nie grzał się tak podczas ładowania(zdarzało mu się tylko w momencie naprawdę długiego i trudnego zadania). Jeśli nie, to trochę jestem zawiedziony. Myślałem że developerzy będą zwracali uwagę na tak ważny z ergonomicznego punktu widzenia problem.

  A może by go underclockować... Mniejsze zużycie procesora -> mniejsza temperatura podzespołów.


 9. No ale przyznasz chyba, że kiedy wyraźnie czuć od telefonu ciepło to nie jest dobrze? Gdzieś czytałem, że ktoś miał telefon chłodny nawet grając w wymagające gry, więc się zastanawiam. Ciekawi mnie czy to tylko u mnie tak jest czy wszystkim się grzeje.


 10. Jakie macie temperatury baterii w stresie? U mnie nie wygląda to ciekawie bo ewidentnie mi się przegrzewa. Jeśli korzystam z telefonu długo i intensywnie(oglądanie YT, długie przeglądanie Internetu, częste instalowanie aplikacji) to dochodzi mi nawet do 40-45 stopni. Co ciekawe szybko spada. Tylko po 10 minutach mam już około 34st, które jest moim zdaniem jeszcze znośne.

  Też macie z tym problemy czy to tylko moje urządzenie ma taką wadę?