Jump to content

gasie

Użytkownicy
 • Posts

  188
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by gasie

 1. Skoro na EEA u ciebie w Orange działało, a u mnie w Play nie, to różnica jest tylko w operatorze. Dziwne to, bo Play wspiera RCS na telefonach spoza oficjalnej listy, np. na Mi9TPro u mojego dziecka czat działa. Jeszcze tylko sprecyzowanie - u mnie "nie działa" znaczy, że nie ma w ogóle możliwości włączenia usługi (komunikat o braku wsparcia) a u ciebie "nie poszło" znaczy, że nie przechodzi weryfikacji numeru, tak? 

 2. U mnie nawet nie ma co ruszyć:

  Screenshot_2020-09-27-21-34-48-010_com.google.android_apps.messaging.thumb.jpg.e7e6fa0948aca8f0be326593a4d5fb8c.jpg

  Nie wiem czy to kwestia operatora (play vs orange) czy softu (eea vs eu). 

  Play (konsultanci) generalnie coś ściemnia, bo podobno mi włączyli usługę RCS - i nie mam, a reszta rodziny ma na innych xiaomi usługę bez specjalnej aktywacji u tego operatora. 

  A masz w ogóle w aplikacjach systemowych usługi operatora (carrier services)? 

 3. Czy komuś z was udało się uruchomić na Mi9 czat RCS? U mnie po zainstalowaniu googlowskich wiadomości i usług operatora zgłasza, że operator (Play) nie obsługuje tej funkcji. Tyle że np. na Mi9 Lite RCS w Play bangla. Próbowałem różnych sztuczek typu czyszczenie danych aplikacji, starsze wersje, ale nic to nie dało. 

 4. Dnia 2.07.2020 o 20:56, Orjon napisał:

  @Karls @mazok znalazłem rozwiązanie problemu z apką SMS. Nie wiedzieć czemu Xiaomi uzależniło wyświetlanie większej ilości wiadomości od tego, czy ROM obsługuje ich podział na wiadomości "zwykłe" i "reklamowe". Wyłączenie tego ograniczenia bezpośrednio w kodzie apki naprawia cały problem i można normalnie przewijać.

  Działającą apkę podrzuciłem w poście o aktualizacji 20.6.18, ale na Globalu pewnie nie pójdzie bez podmiany w /system (o ile w ogóle).

  @Orjon, jak wygląda sytuacja z tym bugiem krótkiej historii sms? Poprawili to w wersjach rozwojowych? Czy w kolejnym stable EEA/Global możemy się spodziewać że będzie OK?

 5. Dnia 24.04.2020 o 12:10, gawllo napisał:

  @gasie @FromWP @Soplus Ja na swoim redmi note 8 Miui EU PL zauważyłem że Volte i Wifi calling działa tylko po aktualizacji systemu przez chwilę, dokładnie nie wiem ile, ale przypuszczam że z początkiem nowego miesiąca wyłącza się , domniemam tylko że może być to powiązane z poprawkami bezpieczeństwa np. jak są z 1.03.2020 to Volte przestaje działać z dniem 1.04.2020 i po aktualizacji jak są aktualne poprawki to zaczyna działać ... ???

  U mnie po aktualizacji do EEA Stable ROM - MIUI V11.0.9.0.QFAEUXM Volte i Wifi calling działa dalej. Poprawki bezpieczeństwa z kwietnia niczego nie zepsuły.

 6. Po 3 dniach zabaw od przejścia z xiaomi.eu na Global EEA muszę powiedzieć, że jest OK. Wszystko to, czego używałem na poprzednim romie działa też na EEA. Co ciekawe, mam nowszą wersję softu niż eu, China i Global ;)

  Najwięcej czasu poszło na usunięcie reklam. Po przetestowaniu kilku apek ostatecznie zdecydowałem się na Blokadę, open-sourcowy projekt z polskimi korzeniami. AdGuard wydał mi się za ciężki, Block-this toporny. Do kompletu vanced-no-root i jest spokój.

  A w międzyczasie safety net znów zrobił się zielony na xiaomi.eu, mam backup, więc teoretycznie mogę wrócić. Ale nie mam już żadnego ku temu powodu, zresztą przyszłość safety neta na custom romach jest mocno niepewna...

 7. Generalnie xiaomi.eu ma względem globala sporo niezaprzeczalnych zalet. Każdy mógł sobie wybierać według osobistych preferencji. To, co się teraz zmieniło, to utrata przez custom romy (w tym xiaomi.eu) części funkcjonalności apek korzystających z certyfikacji urządzenia przez G. W zależności od (znowu) preferencji ma to konkretny wpływ na bilansowanie zalet i wad oprogramowania systemowego.

×
×
 • Create New...