Jump to content

Adamcom

Użytkownicy
 • Posts

  139
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Posts posted by Adamcom

 1.  Warto to zgłosić na nowej infolinii serwisowej Xiaomi Polska: tel. +48 800 11 332 bo jak rozmawiałem z nimi oni nie mają o tym wiedzy ani pojęcia a problem ten  dotyka sporą liczbę  telewizorów Mi Tv . To samo dzieje się z funkcją podświetlania, która (np. po wyłączeniu sprzętu na noc) , na drugi dzień przestaje działać Jedynie głębokie wyłączenie (długie przyciśnięcie przycisku) naprawia problem ale wtedy telewizor długo się uruchamia bo uruchamia się cały android Tv  co jest działaniem zupełnie bez sensu.

 2. 20 godzin temu, Matixx napisał:

  @Adamcom Miło widzieć kogoś, kto również jest (był) posiadaczem Mi Note 10 Lite. Zastanawiam się, co skłoniło Cię do przesiadki na Mi 11 Lite? .........

   

  Warto zaznaczyć, że chodzi o przesiadkę na Mi 11 lite 5G.

    Odpowiadając, pierwszym elementem była powoli kurcząca się pamięć bo w MI Note 10 lite miałem 64 GB i brak możliwości rozszerzenia kartą nie mówiąc już o sekcji pamięci "inne" która to czy to w moim Mi, Mi Note czy Redmi Note w rodzinie czy znajomych przeważnie wszędzie zabiera ok. 10GB i ciężko coś z tym zrobić na dłuższą metę. Druga sprawa to technologia 5G i wcale nie chodzi mi o używanie 5G ale o to, że wiąże się to z nowszymi podzespołami (lepsze rozwiązania) a przez to lepszymi parametrami jeżeli chodzi o połączenia, czy łączność w pozostałych typach sieci a przede wszystkim wi-fi, jest to w praktyce bardzo zauważalne u mnie w użytkowaniu. Tam gdzie mieszkam oraz w miejscach o słabym pokryciu sieci (lub tzw. dziurach czy przeszkodach),  Mi Note 10 Lite miał często problemy z zasięgiem oraz  rwał rozmowy, na Mi 11Lite 5G nie mam nigdzie żadnych problemów i jest to bardzo wielka dla mnie różnica.  Muszę tu zaznaczyć, że telefon pracuje w sieci PLAY wykorzystując dual sim, gdzie VoWifi, VoLTE  również funkcjonują bezproblemowo ( w innych sieciach z tym może być różnie, kolega ma ten sam telefon w sieci PLUS i tam pod tym względem nie jest tak dobrze). Następna sprawa to rzeczy typowo fizyczne, odczuwalna totalnie mniejsza waga telefonu robi swoje, czytnika linii papilarnych używa się o wiele wygodniej, ekran jest lepszy i przede wszystkim prosty (dodam dodatkowo, że mam ten lepszy bezproblemowy HUAXING) a to też mniej zachodu z jego zabezpieczeniem ( zakrzywiane szkła, folie itp.), umiejscowienie kamerki przedniej też na plus. Co do zdjęć, mówiąc bardzo ogólnikowo  jest podobnie ale MI 11 Lite 5G jeżeli chodzi o fotki  w złych warunkach oświetleniowych oraz zdjęciach nocnych moim zdaniem zauważalnie lepiej sobie radzi. Jedyny mankament ale zaznaczam dla mnie raczej marginalny, to zauważalna mniejsza pojemność baterii w Mi 11 Lite 5G.

  Przesiadka zdecydowanie wyszła na korzyść, ale to moje zdanie inni mogą mieć odmienne, bo tu dużo zależy od tego jak,  gdzie i w jakiej sieci i z jakimi aplikacjami używa się tego urządzenia.

   

  • Thanks 1
 3. @Boomers

   Ja sprawdziłem u siebie i wyszło, że ekran mam ten lepszy (DisplayDxe: K9 42 02 0b amoled dsc cmd) czyli HUAXING i do tego
  ekranu nie mam najmniejszych zastrzeżeń. Ty prawdopodobnie miałeś TIANMA z którym są problemy . Mało tego, porównując ten do tego z poprzedniego mojego MI Note 10 lite na którym ekran różnie się zachowywał i np. ustawiony schemat kolorów potrafił momentami zmieniać się chwilowo to ten w MI 11 lite 5G jest o wiele lepszy i działa u mnie bardzo dobrze. Jak napisałem wyżej nie mam zastrzeżeń.

  • Like 1
 4. Dla tych co chcą mieć  11.0.7.0 bez czekania. Dla jasności.  Nie wgrywamy nic przez sugerowane tu recovery.  Pobieramy plik pełnej aktualizacji czyli ROM recovery (link udostępniony przez @pkonrad (1,9 GB)) i zwyczajnie instalujemy jak zwykłe OTA przez  "Aktualizację systemu" wskazując pobrany plik. To normalna aktualizacja i wszystko zostaje na swoim miejscu, nic nie zostaje usunięte.

 5. Osobiście nie korzystam z tej opcji bo to zwykła interpolacja a przez to problematyczna jakość zdjęć, ale faktycznie z ciekawości sprawdziłem i potwierdzam, że nie działa poprawnie a co  ciekawe ..... działa teraz odwrotnie, tzn. mówiąc potocznie, zmniejsza fotki (czasami przydatne :)  ).

 6.  Masz kilka postów wyżej dostępny link do pobrania aktualizacji OTA, nie ma różnicy czy sama wskoczy czy sam ją pobierzesz ręcznie i zaktualizujesz wskazując w zakładce aktualizacji systemu pobrany plik (ja tak zrobiłem). W działaniu oprócz aktualizacji zabezpieczeń i pełnego dostępu w końcu do motywów, nie widzę żadnej różnicy w działaniu telefonu, bateria trzyma identycznie, ogólnie wszystko działa dobrze i jest ok.

 7. 58 minut temu, gawllo napisał:

  ... Wg mnie dla RN7 miui jest niedopracowane i nie powinno być wypuszczone. Mi się ciągle zawiesza czujnik zbliżeniowy, czasem działa czasem ....

  Owszem  zdarzają się błędy i niedopracowania ale to nie powód, że nowe miui nie powinno być wypuszczone, nie są to ogólne problemy rzeszy użytkowników uniemożliwiające korzystanie z urządzenia ale jakoś te błędy trzeba eliminować gdy w beta testach ich nie widać. U mnie i moich znajomych MIUI 11 działa bez problemu na RN7 od końca października i jakoś oni ani ja nie widzimy problemów tych  sygnalizowanych na forum (czyżby stosowanie czujników  różnych producentów ??).

×
×
 • Create New...