Jump to content

unida

Użytkownicy
 • Posts

  18
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Posts posted by unida

 1. W dniu 25.11.2021 o 21:07, fizix napisał:

  No właśnie na XDA piszą że czym krótszy tym lepszy i że koniecznie musi być USB 2.0.

  Użyłem kabla USB 3.0 (0.5m), ale w biosie wyłączyłem funkcjonalność "trójki" na portach i działałem na 2.0. Nie wiem, czy to miało wpływ, ale poszło. 

 2. No dobra...
  Oczywiście nie odpowiadam za ewentualne uszkodzenia, no ale co może być bardziej zepsute niż zbrickowany sprzęt :)
  Mój tv box zaczął loopować przy najnowszej aktualizacji (3933), a miałem wgraną 3595, która jakiś czas temu zainstalowała się bez problemu.
  Tu po polsku jak flashować mi boxa: https://miuipolska.pl/forum/topic/49642-flashowanie-atv-81-oreo-na-mi-box-s-mdz-22-ab/
  Ale ja użyłem USB Burning Tool w wersji 2.1.7.3, bo najnowsza nie zamontowała mi pliku img.
  Otwieramy pudełeczko, podłączamy kablem usb do kompa. Zasilanie musi być WYłączone.
  Otwieramy program z uprawnieniamu administratora, montujemy plik img (File>Import image)
  Potrzebujemy też uzyć pliku password.bin, bo bez niego prawdopodobnie pojawi się błąd. Plik pobieramy stąd: https://forum.xda-developers.com/attachments/password-bin-zip.5445437/ , rozpakowujemy i dodajemy w programie (View>InPut Password i wskazujemy nasz plik password.bin.
  ODZNACZAMY Erase bootloader i naciskamy Start
  Zwieramy zaznaczone na zdjęciach miejsca i włączamy zasilanie. Obserwujemy program. Jak uruchomi się flashowanie, to można odewrzeć (dziwne słowo). Czekamy aż się powiedzie proces. Jeśli będzie ok, to odłączamy boxa od kompa i podłączamy hdmi do tv, czy monitora. Nie pamiętam, czy uruchomiłem boxa z pilota, czy po prostu odpiąłem kabel zasilający i wpiąłem ponownie.
  Powinien załadować się system, ale pewnie nie uda się sparować pilota wg instrukcji jaka pojawi się na ekranie (u mnie sie nie dało)
  Wyłączyłem więc boxa i wszedłem w tryb odzyskiwania (recovery), czyli przy wyłączonym sprzęcie naciskamy jednocześnie przycisk "ok" i "wsteczny" pilota (o dziwo to działało), trzymając wpinamy kabel zasilający. Czekamy aż wejdzie w tryb odzyskiwania i zwalniamy klawisze pilota.
  Potrzebujemy plik update.zip, który pobieramy stąd: https://android.googleapis.com/packages/ota-a.../5cabec120b0378853b3d89a58c0171ac3e965046.zip. Zmieniamy nazwę na update, by powstał plik update.zip Wrzucamy plik na pendriva wcześniej sformatowanego do FAT32.
  Inne aktualizacje są tutaj: https://forum.xda-developers.com/t/official-s...hread-mi-box-mdz-16-ab-and-mdz-22-ab.4241475/
  To jest właśnie wersja 3595, więc taką jaką miałem przed nieszczęsną aktualizacją. Inne mi nie zadziałały. Na rosyjskiej stronie w instrukcji jest update (jakiś wcześniejszy chyba), ale dla recovery wersja 8 (na samej górze w trybie odzyskiwania można to odczytać). U mnie widoczna była 9ka (nie wiem czemu tak), więc może dlatego ten update od ruskich nie zadziałał.
  Wpinamy pendriva z plikiem do boxa i pilotem robimy 3 czynności:
  1. Wipe cache partition
  2. Wipe data/factory reset
  3. Apply update from ext > update from udisk > update.zip
  Jak się powiedzie, to już tylko reboot system now.

  Powodzenia :)

  • Like 3
 3. Wiem, że zmniejsza się rozmiar pliku (w telefonie) po synchronizacji z chmurą, w której zostaje plik oryginalny. 

  Czy ktoś doszedł do tego po jakim czasie następuje zmniejszenie rozmiaru? Mam w galerii zdjęcia sprzed tygodnia, które nadal mają oryginalny rozmiar, czyli nie działa to natychmiastowo. Synchronizację z chmurą (Xiaomi oczywiście) mam włączona non-stop. 

 4. Czy istnieje możliwość ustawienia maksymalnej wielkości/rozmiaru pliku w wysyłanym mmsie w aplikacji stockowej? W mojej sieci operator liczy za każde 100kb, więc chcę ograniczyć koszt mmsa. Textra sms ma taką opcję ale ta apka "kłóci" mi się ze stockową i nie zawsze dostaję wiadomości. Jak sobie z tym radzicie najwygodniej? Kompresujecie przed wysłaniem, czy używanie innych aplikacji?

×
×
 • Create New...