Jump to content

Test

Użytkownicy
 • Posts

  223
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Posts posted by Test

 1. Dobre pytanie... Usunięty mail u mnie jest jeszcze w koszu i stamtąd można go przywrócić. Nie wiem do końca, co robi ta opcja "zablokuj".
  No z kosza można odzyskać, dopóki nie zsynchronizujesz z serwerem, chyba że się ma ustawione, by nie wywalał z kosza podczas synchronizacji. Ale jak bym potrzebował cofnąć tą blokadę, to nie widzę listy zablokowanych wiadomości/adresów. No nic zobaczę jak mi usunie, może będzie w koszu i wtedy jakaś opcja się pojawi...
 2. Kacper ja takie mam pytanie; ponieważ niechcąco na nieistotnym mailu zamiast w przycisk"usuń", kliknąłem w "usuń i zablokuj" to gdzie można znaleźć listę tych zablokowanych maili ? No przegrzebałem opcje w aplikacji pocztowej i nic takiego nie widzę...

 3. 15 minutes ago, IronCXII said:

  Chodzi ci o Mibox S? Bo moje pytanie dotyczy Mibox 4K...

  [...]

  No tak, ludzie ciągle mylą te urządzenia podając nazwę MiBoxa S jako 4K, czy też 4K S. Jakoś nie wiem czemu zasugerowałem się, że pytasz jednak o MiBoxaS, przepraszam. Odpowiedź dotyczyła Miboxa S, więc nie tego, o którym mowa. Nie wiem dokładnie, ale też natknąłem się gdzieś, że 4K faktycznie mógł dekodować ATMOSa, ale chyba do któregoś update firmware, gdzie pozbawili go tej możliwości kastrując go z jakiegoś elementu, który na to pozwalał. Jednak nie bierz tej odpowiedzi za miarodajną, albowiem nie posiadam Miboxa 4K i nie mogę tego potwierdzić, sory za zamieszanie w temacie o który pytałeś ;) 

 4. 48 minutes ago, IronCXII said:

  Czy naprawdę nikt nie używa Netlixa na Miboxie i kina domowego z dekoderem DA? Nikt mi tego nie sprawdzi?

  Słuchaj...zapewne większość używa, i Netflix jak najbardziej serwuje od jakiegoś czasu jakość dźwięku Dolby ATMOS ale...Nie jestem pewny, czy zdajesz sobie sprawę, że mamy pandemię i Netflix na prośbę komisarza Unii Europejskiej ds. rynku wewnętrznego i usług zdecydował się czasowo ograniczyć jakość streamingu w Europie. Ponoć w godzinach szczytu jakość jest przycinana nawet do SD, więc raczej nie spodziewaj się materiałów z ATMOSem w tej chwili. To czasowe ograniczenie, ale jeśli chcesz sprawdzić poprawność przesyłania dźwięku do dekodera Dolby ATMOS, to przecież jest nie tylko Netflix, można to zrobić na wielu innych stronach, które oferują materiały w tym formacie. Na powrót ATMOSa  i 4K w Netflixie chyba trzeba po prostu poczekać, piszę chyba, dlatego że w tej chwili nie mam możliwości tego sprawdzić, więc opieram się na treści oświadczeń opublikowanych przez szefa Netflixa.

 5. On 5/2/2020 at 6:12 AM, marcinj6 said:
  Kolego Test. Gdybyś przeczytał dokladnie tematy o płatnościach to byś wiedział że już odblokowując bootloader możesz mieć kłopoty z płatnościami. A roota można mieć bez problemów z płatnościami. Wystarczy ukryć w magisku apki od Googla i aplikacje bankowe. Nie wiem od czego to zależy ale u niektórych samo odblokowanie bootloadera powoduje ze nie da się płacić telefonem trzeba zainstalować wtedy magiska.

  Chłopaku chyba Cię poniosło trochę  Temat jest o pogodzie MIUI a nie o płatnościach telefonem i odblokowywaniu bootloadera, które nawiasem mówiąc mam w jednym palcu, tu tylko wspomniałem, że płatności działają bez żadnych modyfikacji na ostatnich wydaniach xiaomi.eu, gdyż wcześniej bywało z tym różnie. A od czego to zależy ? Jak nie wiesz, to spieszę Ci wyjaśnić - zależy to wyłącznie od Google. I nie pomoże tu nawet taki łeb, jak góru od Magiska, którego instalację można sobie wsadzić w buty, kiedy tylko Google zdecyduje, że telefony z odblokowanym bootloaderem po prostu nie przejdą weryfikacji SafetyNet, która może być po stronie telefonu, jak obecnie, ale może być też po stronie serwera Google, czego doświadczyć mogliśmy nie tak dawno, kiedy Google testowo na chwilę takową uruchomił. Wtedy to prawie każdy telefon z odblokowanym bootloaderem, pomimo zainstalowanego Magiska i modułu do płatności, weryfikacji nie przechodził. Wniosek jest oczywisty - decyzja o możliwości płacenia niezabezpieczonym telefonem zależy WYŁĄCZNIE od Google i banków, które mogą, ale nie muszą się na to zgadzać. Ja roota nie potrzebuję, używałem go tylko w momentach, kiedy bez niego i modu SafetyNet nie szło zapłacić telefonem. Póki co, cieszę się możliwością płacenia z odblokowanym bootloaderem, oby jak najdłużej, bo perspektywa powrotu na Global z zablokowaniem bootloadera jest niefajna.

  On 5/2/2020 at 7:59 AM, Antek Szprycha said:
  Możesz sprawdzić. Dziś były już 2 aktualizacje pogody. Może już po problemie?

  Nie ma sensu, gdyż właśnie wyszło MIUI 12, które będzie miało tą aplikacje jako systemową i tam lokalizacja będzie zapewne działać poprawnie. 

   

   

   

 6. Owszem jest cała masa różnych pogodynek, tak jak i innych programów, które są czasem o niebo lepsze niż te, które oferuje MIUI, ale... Mój post dotyczył tej akurat systemowej i akurat w tym wypadku aktualizacja powoduje opisany problem, którego bez ingerencji zewnętrznej nie da się ominąć, tyle w temacie.

 7. To prawda, nie podałem modelu, acz mam w sygnaturze jaki posiadam. Ale z ciekawości sprawdźcie po aktualizacji czy dodając nową miejscowość nadal jest pod okienkiem wyszukiwania ten niebieski przycisk "Locate", jak na screenie poniżej. U mnie przycisk znika, można tylko dodać ręcznie, a podczas przemieszczania się, pogoda nie aktualizuje aktualnej lokalizacji, w której się znajduję aktualnie.

  d051d5632db8fa2020a2569ec2ccb76f.jpg

   

   

   

   

 8. Po zainstalowaniu xiaomi.eu dla Mi9TPro (V11.0.5.0.QFKCNXM) nie mam w menu opcji "Aktualizacje aplikacji systemowych". Nie ma jak zaktualizować apek systemowych, choć na Mi9 na globalu co chwilę są jakieś aktualizacje.
  Czy brak jest takich opcji w tym systemie, czy też coś się źle zainstalowało z tym romem?
  Zainstaluj apkę GetApps dostępną z apkmirror i będziesz miał aktualizacje. Ona się integruje z panelem zarządzania aplikacjami i tam jest wtedy zakładka aktualizacje.
 9. No właśnie nie. Na wcześniejszych wersjach canary i ukryciu wszystkiego co możliwe skaner MIUI na Mi9 nic nie wykrywał, niestety ostatnie wersje canary powodują koszmarnego bootloopa i ogólnie uceglają ten telefon, który można przywrócić do życia wyłącznie formatując data i instalując rom na czysto, co wiąże się ze stratą wszystkich danych, więc jeśli ktoś ma jeszcze możliwość i nie zainstalował najnowszych updejtów Magiska, to radzę zrobić backup w TWRP wszystkiego (no może prócz Vendor), póki jeszcze się da. Niestety ja jak zwykle zignorowałem taką możliwość, przez co zostałem skazany na czystą instalację i konfigurowanie od nowa wszystkich używanych aplikacji. Cóż - mądry polak po szkodzie...

 10. No ale przecież to stable jest z 18 grudnia chyba, więc jeśli były jakieś problemy, to zostały do 21 stycznia poprawione w wersjach weekly, jeśli nie to pozostaje mieć nadzieję że kiedy wznowią aktualizacje, to je naprawią. Nie pamiętam jakie bugi są aktualnie, bo czysta instalacja wersji 20.1.21 chodzi u mnie na prawdę dobrze i bezproblemowo, tylko te płatności...no ale to inny problem.

×
×
 • Create New...