Jump to content

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation on 03/07/2021 in all areas

 1. Pół roku temu zająłem się sprawą brandowanego oprogramowania w Xiaomi w tym poście: https://miuipolska.pl/forum/topic/43157-mi-9tk20-dyskusja-ogólna-watek-zbiorczy/page/29/?tab=comments#comment-569045 Chciałbym powrócić do tego tematu z jednego ważnego powodu: wygląda na to, że powoli softy brandowane w Xiaomi będą stawać się normą także w przypadku polskich operatorów. Dzisiaj podczas rutynowego przeczesywania kodu MIUI w poszukiwaniu jakichś ciekawych informacji natrafiłem na kilka warunków określających, czy region operatorski ROM-u (ro.miui.customized.region) jest ustawiony na eea_pl. Poszukałem głębiej i wygląda na to, że ten region to region... naszego polskiego Playa. W przypadku wszystkich poprzednich operatorów, dla których był ustawiany region, takich jak Vodafone czy TIM, takie ustawianie było oznaką tego, że szykują się softy brandowane dla tych konkretnych operatorów. Przeszukałem więc OTA pod tym względem dla wszystkich urządzeń, jakie znam. I na razie, z tego co widzę, brand jest bądź będzie (nie wiem, czy w obecnie sprzedawanych telefonach już jest, czy jeszcze nie), póki co tylko na Redmi Note 9 Pro (MIUI 11, Android 10 - znalazłem V11.0.1.0.QJZEUPL, nie mam linka). Dlaczego jest to ważne, poza tym, że będziemy mieć apki operatorskie? Ponieważ Xiaomi bardzo często w takich przypadkach nie aktualizuje wersji Androida (a jeśli już, to baaaardzo długo), a jedynie nakładkę. A i to może być robione z opóźnieniem. Podam kilka przykładów. Mi 10, który ma aktualizację do MIUI 12 od dawna, a do Androida 11 co jakiś czas dla szczęśliwców, na sofcie przeznaczonym dla Vodafone siedzi na wersji V11.0.14.0.QJBEUVF (Android 10) z poprawkami bezpieczeństwa z grudnia, zaś na sofcie przeznaczonym dla hiszpańskiego Telefonica na wersji V11.0.5.0.QJBEUTF z poprawkami z listopada. Mi 10 Lite 5G, soft dla koreańskiego KT. V11.0.7.0.QJIKRKT, poprawki bezpieczeństwa z listopada. Mi Note 10 Lite, soft Orange (u nas chyba go nie ma, o ile wiem, a przynajmniej się nie spotkałem). Soft V11.0.2.0.QFNEUOR, czyli Android 10, a poprawki? uwaga, uwaga, z czerwca. 2020 roku. W przypadku RN9 Pro na sofcie Orange jest lepiej, bo poprawki są styczniowe, ale wciąż - to nadal MIUI 11: V11.0.6.0.QJZEUOR. Są oczywiście chlubne wyjątki - Mi 10 Lite na sofcie Orange ma MIUI 12. Szkoda tylko, że na Androidzie 10, a nie 11, mimo że oficjalnie wyszedł. Ale może kiedyś wydadzą. Kilka miesięcy po całej reszcie... Co sądzicie o tym?
  1 point
 2. Panel sterowania, Przyspieszenie prędkości, gwiazdka na górze po prawej (ustawienia) zablokowane aplikacje i tam zablokowane=kłódka której u Ciebie nie ma.
  1 point
 3. Telefon używam 6 dni, wersja chińska, ROM chiński (czekam na zgodę do odblokowania) Moje obserwacje pracy na baterii, tryb mieszany (YouTube, Allegro, Spotify ,Opera,i inne) Załączone: 120hz,wqhd+, BT, LTE, Lokalizacja, podświetlanie ok 70% - SOT = 5:30h Załączone: 120hz,wqhd+, BT, Wifi, Lokalizacja, podświetlanie ok 70% - SOT = 6:30h Załączone: 60hz,wqhd+, BT, LTE, Lokalizacja, podświetlanie ok 70% - SOT = 5:45h Załączone: 60hz,wqhd+, BT, Wifi, Lokalizacja, podświetlanie ok 70% - SOT = 6:45h Wszystkie podane czasy są przybliżone zauważyłem że przeglądarka i spotify działające na LTE potrafią wydrenować baterie o 150%wiecej jak na wifi, dla porównania 30min przeglądania stron na wifi to ok 150mah, na LTE 350mah. 120/60hz nie wpływa znaczącą na czas pracy a efekt na 120hz jest warty krótszej pracy.
  1 point
 4. A tu taka ciekawostka. Jedynie czego nie ma to wymuszenia aktualizacji AGPS. https://geekdoing.com/threads/modified-zepp-5-10-0-all-in-one.2731/
  1 point
 5. Dla informacji, wskaźnik poziomów baterii dla wskaźnika paskowego to: 100% - 90% - świecą wszystkie pięć kresek na biało 80% - 90% - świecą cztery + mruga piąta na biało 70% - 80% - świecą cztery kreski na biało 60% - 70% - świecą trzy + mruga czwarta na biało 50% - 60% - świecą trzy kreski na biało 40% - 50% - świecą dwie + mruga trzecia na biało 30% - 40% - świecą dwie kreski na biało 20% - 30% - świeci jedna + mruga druga na biało 10% - 20% - świeci jedna kreska na biało 5% - 10% - mruga jedna kreska na biało 0% - 5% - mruga jedna kreska na czerwono Wskaźnik bazuje na napięciu pakietu chwilowym, więc podczas jazdy i zaraz po niej napięcie może być niższe i wskaźnik może pokazywać na przykład 58% - czyli świeca trzy kreski. Po paru minutach postoju, napięcie się ustabilizuje i będzie pokazywać 60%-61% czyli trzy kreski plus mruga czwarta. Takie zachowanie jest normalne dla każdego ogniwa, tak samo jak to, że nieużywane ogniwo samo będzie się rozładowywać z czasem.
  1 point
 6. Nie sądzę aby ktoś kto kupował telefon z odświeżaniem 120Hz i używał 60 Hz bo to nie logiczne. Po to kupuje się telefon aby z niego korzystać z wykorzystaniem pełnej specyfikacji. Widocznie nie sprawdzili albo sprawdzili ale wiedzieli że i tak się sprzeda bo cena za te podzespoły jest dużo mniejsza niż u konkurencji.
  1 point
 7. Jeżeli 1s ma tylko 85% baterii to normlane że jedna kreska mruga, u mnie jest tak samo. Pro2 ma większą baterię. Dziwne jest to jednak, że w Pro2 nie mruga przy takim poziomie.
  1 point
 8. Czy obie były naładowane do końca? Czy tylko uruchomione? Bo jeżeli tylko uruchomione to pewnie na 1s jest jakie 90% baterii, trzeba trochę wyjeździć bo nie ma sensu ładowania jej teraz. W Pro2 bateria w pełni naładowana. Czy może chodzi o to że na 1s po naładowaniu mruga ten jeden pasek?
  1 point
 9. 1. Opcje programisty. 2. Certyfikat ekranu bezprzewodowego. Włączyć. 3. Ustawienia -> połączenie i udostępnianie -> ekran bezprzewodowy 4. Aktywujemy ekran bezprzewodowy i teraz będą aktywne ukryte opcje certyfikacji. 5. "Operating Chanel" zmieniamy kanał z automatycznego na "1". Działa też na innych telefonach, na realme też nie działało a teraz już działa.
  1 point
 10. Ogólnie to nie wiem o co chodzi. Kogoś chyba poj.... No rozumiem czego dotyczą wątki, ale jeśli ktoś pyta (po części pytanie związane z tematem), to czemu z grzeczności nie odpowiedzieć. Dziwne, że tylko ten co odpowie na zapytanie być może częściowo nie związane z tematem dostaje ostrzeżenie. A ten co pyta już nie. No ale nie chodzi mi o to, że ja dostałem ostrzeżenie, a drugi nie (nawet dobrze). Tylko po co być takim nadgorliwym. Ogólnie to mi te ostrzeżenia nie przeszkadzają, najwyżej mnie zablokują lub usuną z forum, tylko nie rozumiem intencji, za chęć pomocy innym? Dodajcie na forum opcję czasowego ustawiania postów i po sprawie, ustawi się na parę godzin i same się usuną. jeśli ktoś pyta, to nawet wskazanie mu linka tematu z rozwiązaniem będzie traktowane jako spam. Dziękuję i pozdrawiam.
  1 point
 11. Nie będę zaskoczony jeśli za tego posta otrzymam kolejne ostrzeżenie. Trudno. Pozwoliłem sobie zadać pytanie na temat problemów z działanie odkurzacza xiaomi. Post ten od razu trafił do kosza jako "Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum.". Pewnie będzie to odebrane jako wyjątkowo bezczelne ale chciałbym prosić o wskazanie gdzie konkretnie mogę szukać potrzebnej mi informacji. Przejrzałem forum na temat odkurzaczy (fakt, trochę późno) i widzę tam kilkadziesiąt wątków, z których żaden nie naprowadził mnie na rozwiązanie problemu. Nie przejrzałem jedynie wątku-śmietnika składającego się z dziesiątek czy setek stron postów. Czy szanowni moderatorzy nie uważają, że najpierw należałoby zadbać o realną możliwość znalezienia danej informacji, a potem dopiero karać? Być może jestem za głupi, ale naprawdę nie mam pomysłu jakich słów kluczowych czy fraz użyć, aby znaleźć odpowiedź na zadane pytania. PS. proponuję także doczytać (chociażby na wikipedii) czym jest spam
  1 point


×
×
 • Create New...