Jump to content

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation on 28/12/20 in all areas

 1. Tym bardziej, że te aktualne 5G oferuje prędkości do LTE-A. Pomijam już fakt, że tego zasięgu jest tyle co kot napłakał i w pomieszczeniach jest słaby. Idźcie do UOKiK i dajcie znać czy za niewiedzę użytkowników podejmą się wyzwania podjęcia postępowania wobec Xiaomi. Ale kto ci umywa ręce? Podejrzewam, że nikt by nawet nie podejmował się dyskusji. Plus nawet nie oferował i oznaczał tego telefonu do 5G. W innej sieci już tak. Tutaj po prostu trzeba czekać aż dostaną pozwolenia na resztę częstotliwości i operatorzy rozbudują swoją infrastrukturę. I pytanie. Jak byś miał reklamować towar to z jakiej przyczyny i jak byś go argumentował? Bo argument "jest napisane 5G a u mnie nie działa" to nie przejdzie. Bo u ciebie nie działa a nie u wszystkich. Teraz jeszcze ciekawostka. Praktycznie u każdego z naszych operatorów jest ruter który nie agreguje wszystkich pasm na LTE a tylko konkretne. I nie w każdej lokalizacji złapiesz to LTE-A. Więc czy nie składają nieprawdę? No nie. Bo działa to LTE-A ale nie w pełni sprawne (bo np. agreguje 2 zamiast 3 częstotliwości lub BTS którego masz pod domem tego nie wspiera lub ma inne częstotliwości). Nie ma tak, że kupisz telefon i musi on wszystko wspierać. Bo absolutna większość nie wspiera wszystkiego na raz. I dlaczego tu nie wojujesz? Spora część Redmi i innych średniaków nie potrafi w pełni korzystać nawet u nas z LTE bo nie zaagregują wszystkich dostępnych częstotliwości. Teraz najzwyczajniej w świecie możesz traktować to jakbyś nie był w zasięgu i tyle. Czy to, że na tamtych zobaczyłeś magiczny znaczek 5G to odczuwałeś znaczącą różnicę niz to, że masz słabszy zasięg względem 5G? Drastycznie większe prędkości były niż na LTE?
  2 points
 2. Pracujemy nad tym by ogarnąć xiaomi.eu w tym tygodniu. Tłumaczenie jest gotowe.
  2 points
 3. Podstawowa Mi10 nie wspiera aktualnie wykorzystywanej przez Plusa częstotliwości 5G.
  2 points
 4. Kolejna wersja. Jak ktoś chce mieć coś po swojemu to można mi wysłać plik res z aplikacjami. Może być stworzony przez to narzędzie w javie. Po prawej stronie są dwa pola tam należy wpisać 61 i 3. bipos1.zip
  2 points
 5. @oskarpawel Jeśli dobrze Cię zrozumiałem, to tez czujesz się oszukany bo tel obsługuje mniej pasm niż wyczytałeś. Przepraszam ale specyfikacje sprawdza się na stronie producenta a nie komercyjnej. Poza rym KIMOVIl podaje specyfikacje pasm dokładnie taka jak xiaomi, czyli to co napisałem wyżej. Sam jesteś sobie winien.
  1 point
 6. Zaktualizowany plik z fontami. BipOsElf.zip
  1 point
 7. Plus kombinuje, przynajmniej na razie. Generalnie żaden z naszych operatorów nie korzysta z częstotliwości 5G które docelowo mają być w użyciu, bo sprawa koncesji jest jeszcze nie zakończona. Obecne 5G naszych operatorów to jakieś protezy. Nie widzę tu żadnej niezgodności, tel jak najbardziej obsługuje 5G, ale przynajmniej na razie nie w Plusie. Nigdzie nie jest napisane że obsługuje wszystkie możliwe częstotliwości 5G. Obsługujących wszystkie chyba nie ma.
  1 point
 8. To też nie tak, że producent blokuje czy nie. Zazwyczaj sprzętowo nie posiadają wsparcia dla danej częstotliwości przez zastosowany modem co wiąże się z niższą ceną lub po prostu z jego dostępnością. Mi10 to jeden z pierwszych telefonów z 5G to nie dziwię się, że nie wspiera wszystkich. Przecież to i tak nie jest pierwszy raz. Starsze modele lub te wydane na chiński rynek nie obsługują np. 800MHz na LTE. Ludzie pruli się? Pruli się. Ale czyja to wina? Ale nie było tak źle bo reszta częstotliwości jest wspierana i takie 1800MHz praktycznie wszędzie jest. A tu operatorowi zamarzyło się wydzielić takie pasmo, że Mi10 nie obsługuje i ścisk pośladków. Ja tu bym bardziej patrzył na widzimisię operatora. Bo reszta operatorów w tym momencie jest wspierana przez Mi10. No ale operator też nie będzie każdemu dogadzał i działają na tym co mają. I powtórzę, w Polsce jeszcze nie było licytacji na częstotliwości 5G. To czy Mi10 będzie w pełni kompatybilne z danym operatorem czy też nie to się dopiero okaże bo aktualnie to taka samowolka jest.
  1 point
 9. Dokładnie. Kupiłeś telefon ze wsparciem dla danych częstotliwości. A, że operator sobie wymyślił taką a nie inną częstotliwość a ty nie dopilnowałeś by była kompatybilna to o co pijesz. 5G "pięciu gie" nie równe tak jak z LTE. Nie wszystkie obsługują wszystkie częstotliwości, agregację, VoLTE i inne bajery. O to masz zadbać ty jako konsument jeśli to chcesz. Po to jest podawana specyfikacja techniczna. Chyba, że Ci sprzedawca zagwarantował, że ten telefon będzie działał w danej sieci. Co w sumie też będzie ci ciężko cokolwiek ugrać bo prawowitego 5G w Polsce nie ma a licytacje na częstotliwości dopiero mają się odbyć. I to, że teraz nie wspiera (bo każdy operator aktualnie wydziela to z ich częstotliwości LTE) nie oznacza, że w przyszłości nie będzie. Bo aktualnie niby 5G jest ale tak naprawdę go nie ma.
  1 point
 10. Federacja konsumentów weźmie pod ochronę konsumenta. Konsument nie musi tego sprawdzać, bo nie musi mieć takiej wiedzy. To że producent "wielki" nie znaczy, że może wszystko.
  1 point
 11. No to pozostaje pytanie. Po co pisać, że wspiera 5G. Nie każdy kupujący musi znać częstotliwości. Wystarczający powód by oddać telefon jako niezgodny z opisem.
  1 point
 12. Może tak być. Albo po prostu dajesz nowe zasoby w programie. Tertisa dodam. Były problemy z zasobami bo same się dublowały elf'y. Myślę że problem rozwiązany i teraz jest ok.
  1 point
 13. http://cdn.cnbj2.fds.api.mi-img.com/chuangmi-cdn/product/ipc026c/IPC026C_4.0.9_0268.rar tf_recovery.img/tf_update.img na karte sd (fat32) i uruchom z nia kamerke.
  1 point
 14. Dziękuję w 1.2.4 błędu już nie ma. Mam jeszcze jedną prośbę, o umieszczenie hook_ mmenu w ft. w pliku z fontami są dwa GPS powroty. kalendarz kalkulator latarka muzyka monitor serca nawigator GPS powroty licznik fitnes timer2 safeBox notes GPS powroty saper 15 odblokuj wąż T-rex sokoban Małe poprawki do new icon Zawiera tylko edycje alarmów.elf marek 054 v9 do Liter stell komp 3 g d cad New icon2 A.res
  1 point
 15. Fix cstProfile:false źródło: XDA Wymagania: odblokowany bootloader najnowsza wersja Magisk (link) Pliki do pobrania: Safetynet_fix_new.zip (link) hardwareoff_1.1 .zip (link) Najlepiej instalować fixa na świeży ROM, choć osobiście instalowałem go po próbach innych sposobów z forum i od razu miałem cstProfile: true i sklep Google Play wyglądał ok, ale Google Pay zaczął działać po jakichś 24-48h. Instalacja po pierwszym uruchomieniu: W Magisk instalujemy Safetynet fix i hardware off, następnie reboot. Po restarcie włączamy w Magisku Magisk Hide i ukrywamy root dla apek Googla skojarzonych z Google Pay, aplikacjami bankowymi czy Allegro (Mc Donald's nie działa). Sprawdzamy SafetyNet i mamy poniższy rezultat:
  1 point
×
×
 • Create New...