Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation on 02/27/2020 in all areas

 1. 1 point
  Problem stary jak świat, powraca co jakiś czas. Zużycie baterii przez usługi Google. Próbowałem różnych sposobów znalezionych w sieci, ale bez efektu (typu czyszczenie danych, instalacje innych wersji z apkmirror, wyłączanie skanowania wifi, odmowa uprawnień do lokalizacji, etc). Miałem Xiaomi beta, teraz mam stable. Nawet po wipe była krótka poprawa, a przecież użytkuję telefon w ten sam sposób, co Mi6. Wywaliłem większość aplikacji Google, wylogowałem się z przeglądarek i nic. Średni czas pracy baterii to był SOT 2,5-3 godziny na góra 10 godzin pracy urządzenia (przy wyłączonych AOD i animacji odcisku palca). Telefon w ciągu nocy tracił po 20-25% w bezczynności. Wczoraj w ramach ostatniej deski ratunku odhaczyłem ukrywanie roota przed Usługami Google i dziś widzę zdecydowaną poprawę na baterii (2 godziny SOT, a do końca 70%, co było nie do pomyślenia wcześniej). To jedyna czynność, jaką zrobiłem wczoraj z telefonem. Magisk jest najnowszy (stabilny), ale na starszych też miałem ten problem. Ktoś spotkał się z taką zależnością? Jaka przyczyna, jakie rozwiązanie?
 2. 1 point
  Ja mam, ze zmian to zauważyłem dodany edytor wideo i launcher działa jakby płynniej.
 3. 1 point
  Osobiście końcem wakacji kupiłem Mi9 w wersji 6/128GB za ok. 1300zł. Wg. mnie nieopłacalna jest naprawa tego telefonu w wyżej wymienionej kwocie. Już lepiej sprzedać go jako dawca i kupić go na nowo.
 4. 1 point
  W sklepie Play jest menedżer plików z Globala (poszukaj file manager xiaomi i powinno ci raczej znaleźć). Na to, że Xiaomi dodaje do China inne apki niż do Globala, nic nie poradzimy. One mogą się różnić numerkami wersji i innymi pierdołami. Aktualizacje apek systemowych u nas - tylko przy wgrywaniu aktualizacji MIUI. Nie ma planów wprowadzenia aktualizatora apek z Globala. Jeśli chcesz instalować apki z Globala na xiaomi.eu, to możesz, ale musisz w terminalu wklepać komendę do tego (czyli musisz mieć roota): setprop persist.sys.allow_sys_app_update 1. Ale wtedy proszę nie zgłaszać że coś nie działa tylko dlatego, że zainstalowałeś to spoza naszej aktualizacji. Robisz to na własną odpowiedzialność. Domyślnie to jest zablokowane, bo ludzie tak robili i zgłaszali nie nasze bugi.
 5. 1 point
  Czyli jak mam wolnego 900 MB RAMu, wejdę sobie na stronę, przewinę w dół i wywali mi Chrome, to brakuje RAMu? Dobre JEst coś na rzeczy, bo wczoraj ubiło mi aplikację YouTube po wyszukaniu filmu...