Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation on 07/14/2017 in all areas

 1. 6 points
  @[email protected]@[email protected]żyłem się na zmianę ROM i przetestowania narzędzia którego opis umieściłem wraz z linkiem do pobrania. Koniecznie trzeba włączyć tryb debugowania w telefonie po uruchomieniu opcji programistycznych, inaczej aplikacja po przetestowaniu telefonu zwróci nam o tym uwagę, kiedy ten tryb jest już włączony, poprosi o potwierdzenie dostępu. Kolejna rzecz którą aplikacja sprawdza to czy bootloader jest odblokowany, konieczna jest najnowsza dostępna wersja MiUnlock dla nowszych urządzeń. Przy okazji dodam że jeżeli dla swojego konta ma się zgodę na odblokowanie to powinna ona działać na każdym dodanym do konta telefonie, u mnie działa. Kiedy mamy to już załatwione, podłączamy telefon do PC i uruchamiamy aplikację, sama przełączy nam telefon w tryb fastboot i sprawdzi jeszcze raz bootloader a kiedy będzie odblokowany po chwili pokaże nam możliwe do pobrania ROMy. Kiedy zaznaczymy ROM który chcemy pobrać i jest on podświetlony, wybieramy przycisk SELECT i czekamy aż ROM zostanie pobrany. Kiedy ROM zostanie pobrany, aplikacja sama instaluje nam właściwe TWRP ( domyślnie jest po chińsku) i przełącza telefon ponownie w FASTBOOT Aplikacja sama uruchamia TWRP i instaluje nam ROM, wygląda to bardzo fajnie, jakby ktoś przejął sterownie naszym telefonem. Aplikacja sama przesyła na telefon pliki z ROMem Kiedy zakończy przesył danych pojawia się podsumowanie tego procesu Po przesłaniu plików kiedy telefon jest cały czas w TWRP, na samym telefonie jest okno blokady tego powiedzmy mini systemu ale w aplikacji do automatu pojawia się okno z logiem procesu instalacji systemu zupełnie jak mamy to w TWRP Samo wgranie trwa tyle co w TWRP a kiedy to się zakończy pojawi się podsumowanie I po chwili telefon uruchomi się ponownie. Teraz przechodzę przez konfigurację a przy okazji w TWRP zmienię Chiński na Polski jeżeli jest. Sprawdzone na moim 2 tygodniowym Redmi 4 Pro przed chwilą, przepraszam że nie mam więcej screenów ale robiłem to pierwszy raz i bałem się jak ch***ra. Sam proces przebiega baardzo szybko.
 2. 3 points
  @galakty Nie wszystkie MIUI 7 oferowały 4K 30 fps. Ostatnią wersją z 4K 30 fps jest Xiaomi.eu 6.4.27 MIUI 7 sprawdzałem to osobiście. @JacekBB Nikt cię o zdanie nie pytaj więc swoją opinie zachowaj dla siebie...
 3. 2 points
  No wiesz, ja to rozumiem, ale wbrew temu, co tu większość mówi, że bez względu na numer Androida, MIUI jest takie samo na każdej wersji, trzeba przyznać, że wcale tak nie jest. Np. w KitKacie zachowanie paska stanu jest zupełnie inne niż w późniejszych wersjach, w wielu aplikacjach jest czarny i nie dostosowuje się do aplikacji; płynność systemu jest gorsza, scrollowanie często przycina itp. W MM aplikacje dłużej się instalują niż na Nougacie i tu MIUI też nic nie zaradzi. Także nie można mówić, że bez względu na wersję Androida MIUI zawsze ma te same funkcje. Owszem, ma te same, jeśli są one częścią nakładki, ale nakładka będąc silnie powiązana i zależna z bazą, na której działa siłą rzeczy traci bądź zyskuje pewne funkcjonalności dostępne tylko w gołym Androidzie. Widziałem film, na którym jest przedstawiony split screen w MIUI i od razu widać, że Xiaomi skorzystało z natywnej funkcji Nougata, stąd moje zaniepokojenie, że na starych androidach z MIUI może tego zabraknąć bądź w ogóle zabraknąć v9. Ale to tylko moje przypuszczenia. Już się w tamtym roku pomyliłem myśląc, że nie będzie v8 na KK, bo belka powiadomień wysuwa się jak w Lollipopie i nowszych... Fajnie by było pomylić się i teraz.
 4. 1 point
  Aktualizacja 8.2.12.0 nie poprawia tej wibracji tak piszą koledzy z MIUI.COM
 5. 1 point
  Aktualna polityka Xiaomi to więcej modeli smartphonów, więcej wariantów, więcej sprzedanych smartphonów, trochę akcesoriów, jeszcze więcej nowych modeli by ciągle być na topie i być przed konkurencją, więcej usług, więcej osób korzystających z tych usług, inteligenty dom, inteligentne urządzenia, połączyć wszystko w jedność sterowaną ze smartphona, uzależnienie od usług, aktualizacje z nowymi usługami (też dla starszych modeli) i więcej usługobiorców, a na koniec więcej kasy. No i gdzieś tam jeszcze trochę innowacji pokroju Mi Mix. W Polsce i Europie patrzymy na Xiaomi głównie z poziomu smartphonów, ale w Chinach i okolicach Xiaomi stworzyło swój cały "ekosystem" smart home, no i jeszcze usługi internetowe, z których my nie korzystamy.
 6. 1 point
  Akurat kilka prób jest. Nie pamiętam tylko ile, ale w pewnym momencie zablokowałem sobie tel na 12h i wtedy zdecydowałem się na odblokowanie bootloadera oraz wgranie TWRP. Resetujesz i masz nadal informację z czasem ile jeszcze będzie zablokowany. Życie byłoby zbyt piękne z MIUI. Chyba, że to zmienili na globalu po wersji 8.2.1.0. PS. Nie wiecie czy nadal występuje bug z aktualizacją ROMu i posiadaną blokadą tel. hasłem (nie pinem!) z odciskiem palca kończący się blokadą telefonu gdyż nie przyjmuje prawidłowego hasła i odcisku palca?
 7. 1 point
  Z drugiej strony jeśli chcą na całym świecie otworzyć 2000sklepow stacjonarnych a swojego flagowca nie zrobią w wersji globalnej (np tak jak op5) to to nie ma sensu.
 8. 1 point
  Jest nowy upload już na androidfilehost
 9. 1 point
  https://www.ibuygou.com/p-xiaomi-redmi-note-4x-snapdragon-625-3gb-ram-16gb-rom-8872.html Sam właśnie takiego kupiłem z Allegro, czekam aż dojdzie.
 10. 1 point
  Na przykładnie Redmi Note 4X, który ma stable na 6 i dev na 7, mogę Ci odpowiedzieć, że różnic prawie nie ma, a i dzielenia ekranu nie ma. To nie jest tak, że skoro Android coś ma, to będzie działać na każdym smartphonie. Podobnie jak z Quick Charge, sprzęt obsługuje, soft nie i nie ma tej funkcji. Inny przykład to ulepszenia audio i video, które stosują producenci procesorów, technicznie są, sprzęt obsługuje, ale w sofcie ich nie ma, nie implementacji lub bibliotek i smartphone nie ma takiej funkcjonalności. Wtedy wkracza społeczność, która sama sobie robi soft, ale z różnym skutkiem, czasem działa wszystko poprawnie, czasem połowicznie. Dzielenie ekranu ma być funkcją MIUI9, co nakazuje myśleć, że w wcześniejszych wersjach Androida też będzie, ale nie jest to do końca pewne. W poprzednich latach sporo funkcji dostępnych w MIUI było przez pojawieniem się ich oficjalnie w samym Androidzie, dotyczyły głównie interfejsu i obsługi smartphona, w mniejszym stopniu aplikacji. W drugą stronę może to nie zadziałać, a wystarczy spojrzeć na działanie tej funkcji w innych markach, które miały to już wcześniej, tzn. było dzielenie ekranu czy pływające okienka, ale tylko w ramach aplikacji producenta smartphona, czyli zapewne korzystające z frameworka producenta. Jeśli MIUI zrobi to w ramach wersji MIUI9 i będzie to działać również na wersji Androida 5 i 6, to super, ale jeśli ta funkcja będzie korzystać z natywnej funkcjonalności Androida tylko przystosowana do MIUI, to będzie tylko na Androidzie 7 i przyszłych. Póki co nie ma konkretnych informacji. Ale generalnie funkcjonalność MIUI jest mniej więcej taka sama na każdym sprzęcie i na różnych wersjach Androida.
 11. 1 point
  jestem właścicielem telefonu redmi 4A telefon nie włącza się i nie ładuje jedynie przez chwile mróga jak podłacze do ładowania czerwona dioda
 12. 1 point
  Dzięki za sprawdzenie i podzielenie się informacjami z przebiegu. Watek podpięty.
 13. 1 point
  6.4.21 do Miflash https://dropfile.to/0Zn3HT8 Miflash https://dropfile.to/TmsmwKW
 14. 1 point
 15. 1 point
  przez aktualizacje zainstaluj dev z pliku zip
 16. 1 point
  To tylko nakładka i dodane parę funkcji. Udogodnienia z nowszej wersji androida da się przenieś do starszej.(raczej będzie dostępne split screen w starszej wersji androida na Xiaomi) Ale nic nie zastąpi bazy(optymalizacja,lepsze zarządzanie ram,przyspieszenie działania np.kitkata vs 5.0 zmiana ART vs Dalvik(choć dało się przełączyć na kitkat ale to nie to samo) teraz w androidzie 7.0 API Vulkan i parę jeszcze pewnie by się znalazło.Do starszego androida tego nie przeniosą bo to tylko nakładka a nie oddzielny system choć jest najbardziej rozbudowana nakładką w smartfonach I to fakt nie można mówić że miui niezależnie od wersji androida jest takie samo jak nowy android. Poprawnie to by brzmiało że miui posiada udogodnienia z nowgo androida
 17. 1 point
  @Cesaroq Raczej nie było tej wersji Xiaomi.eu dla MiFlash bo była chyba MiFlash_xiaomi.eu_gemini_6.4.21_6.0
 18. 1 point
  Napisałbym Ci 6.11.10 miui 8, ale zapewnie wyskoczy zaraz jeden koleś i na mnie nakrzyczy. Działa tam gps (idealnie bez pierdololo z parapetami) OIS jakotako, bateria takie samo gówno jak Global, ubijanie aplikacji tak samo.
 19. 1 point
  @Vergiliusz no i super ktoś wreszcie ułtawił nam życie z wgrywaniem romów, obecnie nei mam na czym testować, ale na pewno to zrobie przy kolejnym xiaomi
 20. 1 point
  Nie da się. Przez aplikację tylko konfigurujesz opcje czajnika. Włączanie tylko przyciskiem na uchwycie.
 21. 1 point
  W skrócie chodzi o to, że na miui7 masz 30 fps w 4K i bardzo dobre OIS, na miui8 masz 26 fps w 4K oraz skopany OIS, który niby działa, niby da się skalibrować, ale w sumie każdy pisze co innego.
 22. 1 point
  "Cofanie do tyłu" - a da się cofać do przodu?
 23. 1 point
  Chyba tylko w przypadku 3 urządzeń gdzie integrowano w rozmiar partycji /system zalecali robić full wile, a tak to od miui 4 do teraz można było gładko przechodzić.
 24. 1 point
  Jeżeli chodzi wybór zegarka to niestety nic się nie zmieniło Tapnięte z mojego Mi Max przy użyciu Tapatalka
 25. 1 point
  Ehh przetestuję jeszcze kilka Romów i dam znać co i jak wyszło z baterią jednak chyba lepiej iść do przodu z aktualizacjami gdyż nadal występuje bug z wibracjami.. Może w kolejnych wersjach to poprawią
 26. 1 point
  Mam pytanie czy znając parametry 8,5" x 2" lub inaczej 8 1/2 x 2 to wystarczy żeby kupiona opona pasowała? A bardziej precyzyjnie to myślę o takim rozwiązaniu: Opona Trikke: http://sklep.trikke.pl/pl/czesci/28-opona-trikke-t12-125.html Dętka Trikke na tył: http://sklep.trikke.pl/pl/czesci/32-detka-85x2.html Dętka Continental na przód (trzeba ciąć wiem): http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6796343867 A to wszystko wzmocnione opaską antyprzebiciową np.: https://www.zico-bike.pl/opaski-na-obrecz/opaska-antyprzebiciowa-zefal-26-34mm Jakoś nie przekonują mnie pełne opony. Nie chce mieć nic twardszego niż to co jest na oryginałach. Co o tym sądzicie? Mam zrobione 120km i muszę zacząć myśleć o częściach zapasowych
 27. 1 point
  Ktoś zablokował dlatego tak pokazywało
 28. 1 point
  A nie dało? Po uruchom ponownie od razu poprosi o hasło, a odcisk zadziała dopiero po wpisaniu poprawnego. Jak z czekaniem to się przekonasz.
 29. 1 point
  U mnie było czasami tak, kiedy rano odłączałem telefon - godzina 7 i 100% baterii. Po 20 minutach włączonego ekranu patrzę na wskaźnik a tu 20%. Bardzo mnie to martwiło. Ale znalazłem sposób żeby owa bateria wracała do normalnego stanu - a dokładniej trzeba ją wyjąć z telefonu oraz włożyć. Możliwe że restart urządzenia również może pomóc. Dajcie znać czy macie podobnie.
 30. 1 point
  Miałem tak przy wielokrotnym wpisaniu złego hasła. Jak będziesz dalej kontynuował/a to zablokuje dłużej. Jeśli masz TWRP to usuwasz kilka plików i masz tel bez hasła/ blokady odciskiem palca .
 31. 1 point
  No wiesz, Mi 5 mimo 4 GB potrafi przeładować, więc nigdy nie mów hop
 32. 1 point
  Poradziłem sobie w ten sposób, że zainstalowałem na nowo twrp i poszło bez problemu więc problem rozwiązany.
 33. 1 point
  Gratulacje i nie ma za co Wysłane z mojego Redmi Note 4X