Jump to content

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation on 12/09/2014 in all areas

 1. Inaczej. Stable to wersja romu instalowana fabrycznie na telefonach Xiaomi. Czyli klient rozpakowuje telefon z pudełka i widzi MIUI 6. Widzi MIUI 6 nie w wersji dev tylko własnie stable prosto z fabryki - i ten system jest też aktualizowany tylko do stable. By mieć dev trzeba samemu, ręcznie to zrobić. Ale na tym etapie stable to... jakie stable? Po prostu pomyślcie wszyscy logicznie jakim cudem stable może być lepsze skoro co tydzień jest wiele poprawek i dochodzą nowe funkcje - i to podstawowe. Wgrasz "stable" i potem na dzień dobry jest płacz: a czemu nie ma ikony budzika, a czemu powiadomień na pasku bo przecież na naszych screenach jest? Czemu nie ma zegarków z pogodą? Itp. Stable ma sens po dłuższym czasie ale nie kiedy widoczne jest jak v6 dopiero się rozwija. Stable to tak jak z Chrome. Instalujesz linuxa to masz Chrome stable w dystrybucji. Po betę trzeba ręcznie sięgnąć (albo z repo...). Na telefonie Nexus masz Chrome stable, a nie beta ale ta beta jest zawsze o kilka numerków dalej od stable. Tak samo z MIUI. Stable MIUI może nie mieć po prostu nowszych funkcji i funkcji eksperymentalnych, których wprowadzenie zajmuje więcej jak tydzień. Ot choćby tryb operowania po ekranie jedynym palcem. Dwa tygodnie temu funkcja została zaprezentowana. W 12.5 polepszona. To tylko taki przykład wzięty trochę z sufitu ale mniej więcej oddaje sens. Stable to nie jest w 100% starsza wersja dev bo był przypadek np. w MI2, że długo była starsza apka Email gdzie w dev była nowa wersja od Kingsoftu. Aha i u mnie jest to samo. Ja nie rozdzielam sobie repo tłumaczenia i skryptu na stable/dev. Co to to nie. Także np. gdybym teraz zrobił stable MIUIPolska to na bank podczas dodawania widżetu z zegarkiem MIUIPolska z pogodą będzie komunikat "Błąd ładowania widżetu". Ot po prostu jest nowy kod w zegarku a stable ma starszy. Potem bym musiał tłumaczyć ludziom w kółko czemu tak się dzieje. Dla porządku zapomnijcie na razie o jakimkolwiek stable MIUIPolska.
  2 points
 2. @Numb Tak właśnie, olało. Spróbuj przeczytać jeszcze raz, to co napisałem - MI2S nie dostało żadnej aktualizacji Androida przez 1,5 roku, a przecież to był flagowiec. Dla Ciebie takie aktualizacje są pozbawione znaczenia i nie wnoszą nic, OK, Twoje prawo. Ale nie wmawiaj innym, że powinni myśleć tak jak Ty, bo tak jest i już. Od wersji 4.1 (poprzez 4.2 i 4.3) do wersji 4.4, parę rzeczy jednak android poprawił, wprowadził, zoptymalizował bądź też umożliwił, masz tu wykaz http://pl.wikipedia.org/wiki/Wersje_systemu_Android , wybierz sobie, co Ci tam najbardziej potrzebne. Poza tym, aktualizacja bazy w przypadku flagowców to ukłon w kierunku użytkowników, którzy wybrali akurat tę markę, a nie np. konkurencji. I obowiązek producenta. Dodam jeszcze, że Xiaomi w ogóle nie planowało 4.4 dla MI2, dopiero jak ludzie masowo zaczęli się burzyć, trochę oprzytomnieli. A cotygodniowe aktualizacje nie mają tu nic do rzeczy. Jakbym chciał często aktualizować system, to w CM mogę to robić codziennie, tylko po co?
  2 points
 3. @narcin pobierz mod xxhdpi Co do aplikacji to progress przedstawia się następująco: Zrobione: -sprawdzanie aktualizacji (w momencie istnienia takowej pobieranie jej) --rozpoznawanie urządzenia (z v6 mi2s/mi3w/mi4/redmi4g) oraz wersji miui --w razie barku połączenia z internetem stosowny komunikat -instalacja moda (wymaga roota) --sprawdzanie czy mod już nie został zainstalowany --w razie próby instalacji bez wcześniejszego pobrania stosowny komunikat --stosowny komunikat po prawidłowej instalacji w możliwością łatwego zrestartowania urządzenia -usunięcie moda --stosowny komunikat po prawidłowym usunięciu w możliwością łatwego zrestartowania urządzenia Do zrobienie: -zmusić apkę do pobierania moda z aktualnego serwera..
  1 point
 4. Skoro jest jak piszesz, to dlaczego takie słuchawki jak MI3 albo Mi4 mają 4.4? Przecież to nic nie daje? A co do MIUI, to fakt - jest to głęboka modyfikacja Androida, ale nie na tyle, by funkcjonować samodzielnie i de facto jest to wciąż android, system który jest rozwijany i doskonalony, tyle że użytkownicy MI2S mogą się o tym przekonać tylko dzięki licznym ROMom jakie są na ten telefon dostępne. A tych bzdur jakoby Xiaomi dawała multum funkcji i fixów w cotygodniowych aktualizacjach, to może mi oszczędź. Używałem MIUI ponad pół roku, teraz używam MoKee (po drodze jeszcze CM, WIUI, CrDroid, PacMan i kilka innych), więc mam porównanie. I to co piszesz, nijak się ma do rzeczywistości. I na koniec jeszcze małe podsumowanie: ja naprawdę jestem bardzo zadowolony z telefonu. Ale bycie zadowolonym użytkownikiem nie przeszkadza mi dostrzegać tego, że firma matka traktuje słuchawkę po macoszemu, i tylko patrzy jakby tu zarobić na kolejnych nowych telefonach, więc po co zajmować się starym jak świat 1,5-rocznym flagowcem.
  1 point
 5. CM to rajdówka, brak elektrycznej regulacji szyb, tylnych siedzeń itp., ale jest szybka. MIUI to limuzyna, nie jest tak szybka, ale ma pełno wygód.
  1 point
 6. Myślę, że to może mieć związek z koniunkcją sfer i plamami na Słońcu Mogę też zajrzeć w swoją kryształową kulę i powróżyć co tam masz włączone w swoim telefonie i co zainstalowane, bo sam nie raczyłeś podać jakiś szczegółowych danych.
  1 point
 7. Witam, Znalazłem dziś na alibabie Mi-3 : http://www.alibaba.com/product-detail/O ... 87473.html http://www.alibaba.com/product-detail/O ... 27438.html Jaka jest szansa, że te telefony są oryginalne ? Bo różnica cenowa znaczna.
  1 point
×
×
 • Create New...