All Activity

This stream auto-updates     

1. Past hour
  2. Cześć, jestem, a raczej byłam posiadaczem świetnie działającego telefonu Xiaomi Mi a1. Jakiś czas temu zauważyłam, że mój telefon na wyświetlaczu ma taką plamkę jakby uciskało go coś od środka ale używałam telefonu dalej. Z dwa tygodnie temu upadł mi telefon, nie była to ogromna wysokość ale telefon tak jakby delikatnie otworzył się, między palcami można było go docisnąć ale odskakiwał. Z dnia na dzień, z ładowania na ładowanie telefon zaczął się otwierać bardziej. W pewnym momencie było już zauważalne to, że ekran się wygiął, telefon wyrzucał mi błędy aplikacji, systemu, zaczął się wyłączać, bateria raz było 47%, a zaraz wyłączył się ponieważ bateria była na poziomie 0%. Oddałam go na gwarancję, oczywiście odrzucili mi. Serwis Sferis twierdzi, że napuchnięcie baterii spowodowane jest tym, że telefon miał kontakt z wodą bądź dużą wilgocią (detektor zabarwiony na czerwono). Napisze szczerze, nie ma takiej możliwości, telefon nigdy nie miał kontaktu z wodą, wilgotność powietrza w Polsce też d*py nie urywa. Prawdą jest też to, że nie mam pojęcia jak wyglądała podróż tego telefonu kurierem bądź też tego co oni w serwisie robili z tym telefonem przez tydzień. Proszę Was o pomoc, poradę, co mogę zrobić w danej sytuacji? Czy możliwe jest to, że napuchnięcie baterii spowodowane było wodą, wilgotnością powietrza ? Czy mam odwoływać się od ich odrzuconej gwarancji czy może dać sobie spokój i postarać się naprawić telefon na własną rękę, a może się już nie opłaca tego robić ? Będę ogromnie wdzięczna za wszelką pomoc. Wrzucę też takie jakie mam zdjęcia, mam nadzieje, że dojrzycie to jak się zaczął otwierać.
  3. nie staram się na siłę bronić moich racji, ale ,gps u mnie działa poprawnie, może nie idealnie, ale te kilka naście metrów, dla amatora nie robi różnicy, i tu Cię muszę zmartwić ,jadąc autem niewielki ruch kierownicą włącza ekran,denerwowało mnie to więc musiałem przejść z trybu czułego na normalny, no cóż może ja mam jakieś felerny model ,ale ja podnoszę rękę i widzę godzinę, na nic nie czekam. i w zasadzie to nie ma co mówić ,że ten lepszy ,albo ten gorszy ,każdy bierze co mu najbardziej pasuje
  4. Witam, czy ktoś też ma problem z grą Asphalt 9? Gram na możliwie najwyższych ustawieniach w Game Boosterze, w samej grze zmieniłem na Performance i zdarza się że aplikacja zamyka się w trakcie wyścigu albo przy próbie uruchomienia.
  5. @amapi3d Podeślesz zdjęcie jak wygląda 3mk Flexible Glass na telefonie? Szukam właśnie 3mk albo hydrogel do ochrony ekranu. @Voltron Masz może jakieś zdjęcie jak wygląda Twój hydrogel na telefonie?
  6. Nie posiadasz pompki rowerowej?Jak drżą ręce ,żeby nagrać filmik o który prosił pixelq ,to wystarczy jak obrócisz złożona hulajkę do góry kołami,a nagrywając film telefon oprzesz go bokiem np. o stół czy inny stały przedmiot.
  7. Przeglądam internet i widzę, że telefon jest dostępny tylko na allegro
  8. Soft miui 10.5 xiaomi.eu 9.8.1. Mozna cos z tym zrobic?
  9. Tak, to pierwsza rzecz jaką robię w nowym sofcie lub nowym telefonie [emoji106] Dokładnie mam tak ustawione. Może coś przypadkiem przelaczylem i dlatego nie działa, niech ktoś spojrzy może coś znajdzie.
  10. @lukis2 Czyli ładne tarcze są widać dla Ciebie ważniejsze niż właściwości użytkowe, Uważam, że w słoneczny dzień ekran Stratosa wygląda lepiej niż GTR. Wracając jednak do sedna sprawy, co takiego poza tarczą może wyświetlić GTR do czego LCD nie będzie wystarczające? Zmieniając temat, założyłem właśnie pas kardio i w spoczynku i przy "krzątaniu się w domu" tętno mam w zakresie 50-60 bpm, w zegarku mam ustawiony pomiar co 1 minutę i "baran uparcie pokazuje mi 74-75 bpm, od kilkunastu minut nawet na chwilę mi do tego poziomu nie skoczyło - myślałem, że jest jednak, zrobię później porównanie przy większym wysiłku @bembenek Może być gorzej, podobnie jak w "świecie nauki", tzw naukowcy prowadzą badania, wysyłają prace do publikacji i jeszcze za to płacą..., a czasopisma nawet recenzentom zwykle nie płacą za recenzje tych prac.... często też biorą pieniądze by ktoś mógł przeczytać te różne "mądrości" Zresztą teraz też już bywa podobnie - producent wypuszcza badziew ze spartaczonym oprogramowaniem, a społeczność stara się naprawić błędy lub napisać soft od nowa.... jest fajnie.
  11. Today
  12. I to jest prawdziwa przyczyna zalewu badziewia i tandety, czyli oczekiwania i wymagania klientów. Już nawet nie zerowe wymagania, bo oni nie tyle, że nie spodziewają się, że kupiony produkt będzie poprawnie działał, ale te wymagania stały się "ujemne", czyli gadżet może źle działać i być zupełnie niefunkcjonalny, zaprojektowany od czapki i bez zwracania uwagi na jego przeznaczenia, a klientela nie tylko będzie zadowolona, ale będzie udowadniać i tłumaczyć innym, że tak jest właśnie dobrze, bo oni sa zadowoleni z takiego stanu rzeczy. Ręce opadają, no, ale zawsze może być gorzej. Następny etap to będzie po prostu wpłacanie pieniędzy na konto jakiegoś xiaomi czy innego "sprzedawcy szczęścia" zupełnie za nic, nic nie będziemy za to dostawać, a fanboye będę uzasadniać, że właśnie tak jest dobrze, bo co byś chciał za 300zł, albo za 600zł, żeby coś dostać, to musisz zapłacić co najmniej ze 3000zł
  13. Cześć, Czy istnieje możliwość w jakikolwiek posób dodania parametru (powszechnego choćby w Garminach) średniego tempa na 1km? W żaden sposób nie potrafię tego ogarnąć, a parametr ten jest bardzo istotny, zwłaszcza w przypadku zawodów. Pozdrawiam
  14. Działa. Robi lepsze zdjęcia nocne. Nie da się zrobić szybko kilku zdjęć. Zainstaluj - jest darmowa i nie wymaga żadnych kombinacji.
  15. Debugowanie USB masz oczywiście włączone ?...
  16. Jak wrażenia? Stabilnie działa?
  17. Widziałem stratosa i stare garminy i dla mnie jakość wyświetlanego obrazu jest nie do zaakceptowania. Nie porównujmy zegarka za 400 zł (za tyle kupiłem verge) do Garmina, który taką funkcjonalność oferuje za co najmniej 4x wyższą cenę. Oczywiście mój zegarek ma niedoskonałości, ale ja nie jestem zawodowym sportowcem i są dla mnie do zaakceptowania. Biegam i jeżdżę rowerem rekreacyjnie. Nie biję rekordów itd... Gdy uznam, że jestem na wyższym poziomie to może zakupię coś pro czy semipro. Na dzień dzisiejszy jako pierwszy "smart" watch mi wystarcza I niema się co napinać bo ktoś ma inne zdanie... na szczęście dzisiaj można je mieć, jeszcze...
  18. Używa ktoś ostatniej wersji MGC_6.2.030_MI9SE_V4++.apk ?
  19. mrosi

camera

Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum.
  20. Witam, zastanawiam się nad zakupem szczoteczki Xiaomi SOOCAS X3, ogólnie recenzje pozytywne, jednak ciekawią mnie opinie po dłuższym czasie używania, czy po roku są jakieś problemy, czy się psuje.
  21. Zamówiłem. Oby tym razem się udało [emoji14] Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka
  22. Taki temat już istnieje. Nie znaleźliśmy na ten problem rozwiązania.
  23. Tak przy okazji sprawdzałem kilka razy działanie GPS... w moim bipie działa znacząco lepiej niż w GTR, co do jakości (a nie wyglądu) przekonamy się za jakiś czas. Nie jest to prawda, przy naprawdę ostrym słońcu np. Stratos jest dużo czytelniejszy niż najlepszy amoled, gorzej jak jest ciemno, trzeba aktywować podświetlenie... ale tu zasada jest taka sama jak w amoledach.... trzeba puknąć, potrząsnąć, czy też podnieść.... niestety zwykle trzeba chwilę poczekać w GTR jest to wyraźnie zauważalne... jak trzymam np ręce na kierownicy to niestety jest to niewygodne... zwykłe przekręcenie ręki nie wystarcza.... więc jest lipa Powtórzę raz jeszcze w GTR nie ma co oglądać... przynajmniej nic czego nie wyświetliłby nawet przedpotopowy LCD. No niestety musisz dosyć solidnie podnieść rękę...., ale co kto lubi Widziałeś w ogóle na żywo Stratosa czy Pace? Nie mówiąc o nowych Garminach? Mam nadzieję, że firmy takie jak Huami wreszcie dopracują oprogramowanie (bo głównie to jest problemem) i będą mogły konkurować z Garminem czy Sunto..... bo na razie Garmin dyktuje takie ceny... nieadekwatne do nakładów przy produkcji i projektowaniu.... A wszystko dlatego, że większość kupujących zegarek jako sportowy... jako podstawową funkcjonalność traktuje zmianę tarcz! Coś tam się liczy... pokazuje, że spaliłem kalorie (im więcej tym lepiej) i 10k kroków podczas pisania na klawiaturze lub jeździe samochodem. Uważam, że GTR mimo zamkniętego systemu (a może też dlatego), może być bardzo dobrym zegarkiem sportowym z funkcjami powiadomień.... niestety pewnie nigdy nie będzie, bo nie ma takiego zapotrzebowania. Nawet z amoledem, mimo, że nie nadaje się za bardzo do zegarków. Pewnie prędzej się złamię i kupię Fenixa, jednak jest to wielkie (choć już nieco wyładniał), bo nie wydaje się by rynek wymusił zmianę polityki cenowej na Garminie. Niestety większość produktów Huami działa i/lub wygląda jak zabawki. Do tego są nie przewidywalne.... raz jakaś funkcja działa bardzo dobrze lub przynajmniej poprawnie.... a tu nagle nawet na tej samej wersji softu całkowicie się sypie (patrz np. wątek o pływaniu w mi band 4). Ja miałem podobnie np z pulsometrem w GTR i w miband 4 (zresztą Stratos miał podobne błędy, ale zrobiłem mniej testów... bip chyba w ogóle ma gorszy pulsometr), raz działa dobrze... a czasem pokazuje dane zupełnie z kosmosu (zdycham z wycieczenia, oddech mam przyśpieszony, o co zresztą niełatwo, a tętno dzielnie niby 90 bpm). GPS to już cała saga na różnych forach (np. XDA no i tu), ja ma sporo szczęścia bo działa przyzwoicie.... GTR zgubił się raptem kilka razy (pomijając pływanie w morzu). Widać też róznicę między egzemplarzami, moje dwa BIPy mają bardzo dokładny GPS (mógłby szybciej łapać fixa), ale ślad jest niemal idealny.... a wiele osób twierdzi, że GPS w BIPie to całkowite dno. Korci mnie sprawdzenie nowego Stratosa, ale na pewno poczekam na dostępność w Polsce, bo nie potrzeba mi kolejnego eksponatu na półce.
  24. Po kilku godzinach wszystko wróciło na swoje miejsce... Nie mam pojęcia dlaczego
  25. Mi od dwóch dni ładuje normalnie, ja już w ogóle nie wiem o co chodzi...
  26. roman madej

camera

Od kilku dni używam kamerę Xiaomi Mijia 360 1080p. Mój problem polega na tym, że samoczynnie przechodzi w tryb off line. Wymieniłem zasilacz, sprawdziłem płynność działania wi-fi wszystko ok. Wyłącza się różnie po 4,6 8, 10 godz. Najprostszym sposobem jej przywrócenia do on line jest odłączenie od zasilania na 2 s wówczas wszystko wraca do normy. Co zrobić żeby działała stale w on line?
  1. Load more activity