All Activity

This stream auto-updates     

 1. Past hour
 2. Jest dużo tematów dotyczących stricte sprzętu, łączenia itd. ale nie ma nic o samych automatyzacjach, a wydaje mi się, że czasem coś takiego mogłoby się przydać. Będzie to więc miejsce na przykładowe automatyzacje i rozwiązywanie problemów z nimi - procesy racjonalizatorskie itp. Na początku zaznaczę, że używam czystego Xiaomi Home na serwerze EU więc część zagadnień może polegać na omijaniu ułomności i braków w funkcjach. W pierwszej kolejności podzielę się moim podejściem na subtelne rozszerzenie funkcjonalności Aqara Cube i oczyszczacza 2s (bo nie mogli po prostu dodać głupiego toggle on/off) Funkcje kostki: Przesunięcie Obrót 90o Obrót 180o Potrząśnięcie Dwu-puk Obrót Funkcje u mnie: Przesunięcie - brak Obrót 90o - pierwsza funkcja F1 Włącz oczyszczacz Wyłącz funkcję F1 Włącz funkcję F2 Obrót 90o - druga funkcja F2 Wyłącz oczyszczacz Wyłącz funkcję F2 Włącz funkcję F1 Obrót 180o - wyłącza światła w pokoju Potrząśnięcie - włącza światła w pokoju Dwu-puk - pierwsza funkcja JK Włącz funkcję J Wyłącz funkcję K Włącz funkcję KJ Wyłącz funkcję JK Dwu-puk - druga funkcja KJ Wyłącz funkcję J Włącz funkcję K Wyłącz funkcję KJ Włącz funkcję JK Obrót - pierwsza funkcja J - obrót zmiana jasności światła w pokoju Obrót - druga funkcja K - obrót zmiana koloru światła w pokoju Powyższe jest może trochę tekstowo rozmyte ale mam nadzieje, że logiczny zapis jest wystarczający. Co przez to osiągam? Choćby to, że obracając Aqara Cube mogę regulować zarówno kolor jak i jasność oświetlenia w pokoju. Między trybami przełączam się poprzez dwu-puk kostką (oczywiście można zmienić to dowolną inną funkcją). Omijam też brak przełącznika on/off w oczyszczaczu 2s (ma tylko on, off, auto, night, manual) zyskując możliwość zarówno włączenia jak i wyłączenia oczyszczacza jedną funkcją 0 obrotem o 90o (bystre oko zauważy, że jeśli włączę oczyszczacz w jakikolwiek inny sposób - przyciskiem na urządzeniu, przez aplikację itd. będę zmuszony do obrócenia kostki dwa razy zamiast raz. Cóż, taki tradeoff). W najbliższym czasie wrzucę też mój przykład automatyzacji oświetlenia w łazience który niby działa ale mam z nim pewne problemy i być może ktoś będzie mi w stanie pomóc.
 3. Witam szukałem wszędzie rozwiązania problemu ale nie znalezlem. Na moim mix 2s (bez root) podłączenie obojętnie jakiego gamepada przez kabel otg nie przynosi żadnego efektu. Pendrive jest wykrywany i działa. Na drugim telefonie Xiaomi także nie działa , lecz na Huawei pad wykrywany jest od razu. Czy ktoś ma podobny problem i znalazł rozwiązanie czy problem jest bardziej zawiły ?
 4. Witam, czy na Mi 9T występuję ROM, który ma dialer Xiaomi i możliwość nagrywania rozmów?
 5. Poprawione. Dodam iż kontaktowałem się z globalnym supportem i jedyne co potrafili doradzić to hard reset- co oczywiście nic nie dało. Lokalny mi store też rozkłada ręce- pierwsze słyszą....na xda nabijają się, że co za dziwak danych nie ma odpalonych.... Chyba już wszyscy chodzą z włączonymi danymi 24/7 :/ Ktokolwiek coś wie?
 6. Today
 7. Co się ostatnio dzieje z redmi 7? Mam telefon od 3 tygodni i byłem zadowolony, po czym chciałem se po prostu pograć w gry w wolnym czasie... Zainstalowałem fife mobile i coda mobile. W codzie wywala mi że mam problem z serwerami a w fifie sami widzicie. Byłem zachwycony tylko zaczęło tak odwalać że nawet czasem z YouTubem mi nie łączy, mam tak z WIFI i LTE (Orange) #
 8. Ja mam od tygodnia i ogólnie jestem zadowolony, stock mi wystarcza, AOD działa sprawnie choć faktycznie MIUI jest trochę inne jesli chodzi o kwestię powiadomień. ale raczej nie mam zastrzeżeń Chciałem przez chwilę sprzedać i kupić coś z ekranem 90Hz ale zostane na dłużej (tapeta jest animowana, wybaczcie pikseloze)
 9. Cześć, Panowie opłaca się ściągać z Chin k20 pro ee? Jak jest z softem w tej wersji? Będzie pl czy trzeba samemu wgrywać?
 10. Czyli to raczej błąd aplikacji sklepu.
 11. Raczej niczego lepszego nie będzie. Zmniejszyli czcionkę w systemie i większej nie da się wgrać w tej wersji fw.
 12. Witam, a jakie Ty tam widzisz zabezpieczenia przed wilgocią (kurzem) oprócz krycia 2RS. Nie ma żadnych simeringów nawet miejsca nie ma żeby je obsadzić. Także być może dla tego te łożyska lecą, choc nie doczytałem żeby komuś mocno się posypały, ale jest to bardzo możliwe bez simeringa. Łożyska obsadzone jak w zwykłej hulajce czy rolkach etc. gołe bez dodatkowych osłon. Dziwię się też po co ten klej dają, może kiepski materiał samej felgi ale łożysko dostaje luz chyba że stanie he... i wtedy wytrze "otwór" obsadzenia. Tak jak ktoś wcześniej napisał łożyska są ok kwestia w tych filmach podkładek czy czegoś podobnego. To wygląda na wadę fabryczną. Jak może tak otwór obsadzenia się powiększyć dostać takiego luzu jeśli łożysko się kręci i jest sprawne bez luzów jak na filmie tylne koło?
 13. Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum. pobierz zwykły apk i tyle. GP ma foszki...
 14. Używa ktoś z Was MiBand 4 z iPhone? Dobrze to działa? Chodzi mi głównie o powiadomienia. Czy jest na iOS aplikacja w stylu N&F, umożliwiająca pokazywanie na ekranie opaski treści powiadomień z dowolnej aplikacji?
 15. Wszystko fajnie, zainstalowałem pogrubioną czcionkę. Ale strasznie jest dla mnie nieczytelna. Ma ktoś coś innego, co można wrzucić do tej nowej wersji? Wcześniej chyba miałem zainstalowaną Mili_chaohu_pl_big.ft od Janusza z pierwszego posta tego wątku.
 16. Dziwne bo pobrałem najnowszą betę i wyświetla mi się dostępna starsza aktualizacja w normalnym rozmiarze 60 mb, zaktualizowalem i znowu dostępna aktualizacja 19 kb... :/ czyściłem też dane podręczne google play jak radzi facebook ale nic nie pomaga?
 17. Mam dokładnie to samo i mecze się od paru godzin, tylko że ja mam 3
 18. Witam. Mam problem. Wymieniłem LCD i po wymianie niby wszystko działa ale zamiast wpisywanego ciągu cyfr pokazuje się tak Qw3456ui90. Coś dotknąłem (taśmę?), uszkodzone LCD? Błąd systemowy w związku z nieoryginalnym LCD i trzeba zrobić reset systemu?
 19. Witam serdeczenie, Mam problem z popraniem ze sklepu GOOGLE PLAY, aplikacji Instagram. Wyświetla mi się komunikat "Twoje urządzenie nie jest zgodne z tą wersją". Posiadam MI 9, wersja MIUI Global 10.2. Czy miał ktoś podobny problem? Z góry dziękuję za odpowiedź. Poniżej zdjęcie ze sklepu google play. Pozdrawiam Dawid
 20. Witam. Mam problem. Wymieniłem LCD i po wymianie niby wszystko działa ale zamiast wpisywanych ciągu cyfr mam tak Qw3456ui90. Coś dotknąłem (taśmę?), uszkodzone LCD? Błąd systemowy w związku z nie oryginalnym LCD i zrobić reset systemu?
 21. To spróbuj ponownie, czasami jest problem z połączeniem z serwerem (teraz chyba coś im padło i trzeba poczekać), ale najpierw wyłącz oszczędzanie baterii.
 22. Mam nadzieje , ze będę mogła skorzystać z opaski.. to moja pierwsza , słyszałam o takich błędach ale nawet nie mam pojęcia ile to może potrwać ..
 23. ustaw na chwile metr od siebie i zobacz odczyty.
 24. Ta wyglada to na jakiś globalny error bo próbowałem różne konta rejestrować z różnych krajów po vpn i nic nie przyniosło skutku...... pozostaje nam czekać.
 25. Czyli, ze coś padło u nich? Bo już sama nie wiem co robić... szukam wszędzie odpowiedzi, ale wszystkim to idzie jakoś szybko, łatwo i przyjemnie .. odinstalowałem aplikacje chyba 3 razy... logowalam się na kilka sposobów i nic ..
 26. Identyczny problem od godziny 18 staram się zalogować, próbowałem na 2 iPhonach, wirtualnym androidzie i na Mi Mix 2
 27. Potrzebuje pomocy. Dzisiaj przyszedł do mnie nowy Mi Band4. Niestety.. ściągnęłam aplikacje Mi Fit i w trakcie próby przejścia ustawień początkowych wyświetla mi się takie coś:
 1. Load more activity