Skocz do zawartości

RN 7 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, Puma2012 napisał:

To dosyć dziwna decyzja skoro poprzednie wersje Redmi Note są dostępne w wersji Pro.

To chyba jest spowodowane tym że dla Redmi Note 7 Pro nie ma konkurencji bezpośredniej a sam byłby konkurencja dla Redmi Note 7 i na to ludzie by się rzucili w drugim sorcie. Podejrzewam że wówczas ceny Mi 9 a na pewno Mi 9 SE ( o ile ten w ogóle będzie u nas) były by wyższe. Oczywiście mogę być w błędzie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytania odnosnie RN7 (ale jak ktos ma RN7 Pro to też spoko :) )

1. Czy działa agregacja danych w PL? Jeśli tak, to czy jest to 3CA, 2CA.  Jakie kombinacje udało się zapiąć? 

2 Czy działa VoLTE i VoWIFI i u jakiego opertora? 

Poproszę o screeny potwierdzające. 

Tx. 

Edytowane przez Pitero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.03.2019 o 18:31, Pitero napisał:

Pytania odnosnie RN7 (ale jak ktos ma RN7 Pro to też spoko :) )

1. Czy działa agregacja danych w PL? Jeśli tak, to czy jest to 3CA, 2CA.  Jakie kombinacje udało się zapiąć? 

2 Czy działa VoLTE i VoWIFI i u jakiego opertora? 

Poproszę o screeny potwierdzające. 

Tx. 

no mnie też ciekawi te LTE bo łatwiej u mnie o LTE z play niż o normalne 2/3G od nich (nie patrzę na RK). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.03.2019 o 09:38, Nikita_Bennet napisał:

no mnie też ciekawi te LTE bo łatwiej u mnie o LTE z play niż o normalne 2/3G od nich (nie patrzę na RK). 

W orange widzę że coś tam działa - pojawia się często LTE + . Chcesz wiedzieć więcej , napisz jak sprawdzić dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Razor65 pewnie roota nie masz?

Sam plusik przy znaczku LTE nie oznacza niestety agregacji, Xiaomi trochę niestety koloryzuje w tej kwestii.

Chodź jeśli jest w Playu, a oni mają praktycznie na każdej stacji 1800+2100 to agregacja może działać. Taką kombinacje Xiaomi ogarnęło już dawno. Niestety do tej pory żadne mi znane nie ogarnia 1800+2600.

Tak czy siak, zanosi się na pierwsze Redmi z LTE-A

 

 

Wysłane z LG G7

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, cincin27 napisał:

Do sprawdzenia LTE Advanced można użyć apki NetMonster (działa bez roota).

Netmonster pokazuje bzdury jeśli chodzi o CA. 

 

 

Netmonster nadaje się jedynie do logowania Cidow stacji, odczytywania do jakiej stacji jesteśmy zalogowani po wgraniu bazy z BTSearch oraz sprawdzeniu do jakiego pasma jesteśmy w danej chwili zalogowani. 

Jedyna aplikacja na Snapdragony, która pozwala na sprawdzenie CA to Network Signal Guru. Ona ma jako jedyna ma dostęp do API Qualcomm i pomija API Androida. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Netmonster POKAZUJĘ agregacje tylko nie tam gdzie myślicie.    Nie polecam patrzeć tylko na "BW"  bo ta pozycja odświerza sie z mega opóźnieniem i mialem juz  BW 10+10MHz na samych LTE 800MHz  które zostało z poprzedniej  lokalizacji.     

 

Tutaj macie agregacje  1800+2100.    Zwracam uwagę na LTE+ do tego LTE1800 @ 15MHz

Wz7EC5Xixq-jgwTwUBeMR3qqbgXK7TbW5Uzm0k63

 

 

A tu mimo 3 pasm dostępnych  brak jest agregacji (nie ma LTE+ nie ma szerokości pasma przy wpisach o LTE 1800 i LTE 2100).

Nie ma LTE+  przy częstotliwościach 1800 i 2100 nie ma szerokości pasma.

Wedle tego co widziałem do tej pory jedyna agregacja jaka widziałem to 1800+2100 w wersji 10+10 lub 15+10.   Poniższe zdjecia tez pokazuje iż raczej nie ma agregacji LTE800 z  1800/2100 

qVGpbboHD1DSdQSIyjj61lkHlfo7YpwVlR8QLJMb

 

 

Edytowane przez robbo2k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy stabilny Global ROM dla Redmi Note 7 to MIUI V10.2.6.0

 

Kto jeszcze nie dostał aktulizacji OTA, to niżej wrzucam link do pobrania, którym można zrobić update z wersji 10.2.3.0 do wersji 10.2.6.0

 

https://bigota.d.miui.com/V10.2.6.0.PFGEUXM/miui-blockota-lavender_eea_global-V10.2.3.0.PFGEUXM-V10.2.6.0.PFGEUXM-2eaa946dd7-9.0.zip

 

Jest też link do pełnej wersji ROM MIUI V10.2.6.0 do aktualizacji z dowolnej wersji MIUI Global

 

https://bigota.d.miui.com/V10.2.6.0.PFGEUXM/miui_LAVENDEREEAGlobal_V10.2.6.0.PFGEUXM_6fddc055c0_9.0.zip

 

Obie wersje (pierwszy lub drugi link) instalujemy za pomocą systemowego updater'a.

ddaf734af731fd8a32589f489541259e.jpg

 

Kto nie ma opcji ręcznej aktualizacji, niech kliknie kilka razy w logo "10", a taka funkcjonalność zostanie odblokowana. default_smile.png

 

Udanych aktualizacji życzę.

Edytowane przez pkonrad
  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do trybu nocnego w paracie: jak robicie fotkę z tym trybem to na wyświetlaczu pojawia się jakiś "progres bar" dający znać że aparat wykonuje kilka zdjęć? Dłużej się robią takie fotki? Na moim rn5 nie widać absolutnie żadnej różnicy z tym trybem i bez, fotka wykonuje się z identyczną szybkością i ciekaw jestem czy na rn7 to działa czy też jest jakieś skopane (planuję wymianę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Soren napisał:

Mam pytanie co do trybu nocnego w paracie: jak robicie fotkę z tym trybem to na wyświetlaczu pojawia się jakiś "progres bar" dający znać że aparat wykonuje kilka zdjęć? Dłużej się robią takie fotki? Na moim rn5 nie widać absolutnie żadnej różnicy z tym trybem i bez, fotka wykonuje się z identyczną szybkością i ciekaw jestem czy na rn7 to działa czy też jest jakieś skopane (planuję wymianę).

Zrób (w nocy) dla porównania: fotkę w trybie zwykłym, oraz w tym trybie nocnym. Porównaj w powiększeniu. Jeśli ta z trybu nocnego ma o wiele mniejsze szumy, to znaczy, że jest tak jak sądzisz, czyli wykonywana jest seria zdjęć, które są łączone w jedno. Czyli "prawdziwy" tryb nocny. RN5 niema tak działającego ("prawdziwego") trybu nocnego.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...