Koniec wersji tygodniowych HyperOS. Xiaomi zapowiada zmiany

Od chwili założenia Xiaomi zmieniało się wiele rzeczy, ale nie zmieniło się jedno: firma cały czas publikowała cotygodniowe aktualizacje beta swojej nakładki (najpierw MIUI, potem HyperOS), którą mogli pobrać i zainstalować wszyscy zainteresowani nowymi funkcjami, jakie Xiaomi wprowadzało do swojego interfejsu. Wygląda na to, że ta epoka właśnie się kończy.

W komunikacie, jaki opublikowano dzisiaj na chińskim Xiaomi Community, Xiaomi zapowiedziało zastąpienie dotychczasowej wersji deweloperskiej wersją “beta” (jak stwierdzono, zgodnie z trendami w całej branży). Nowa rewizja wersji beta będzie cechować się tym, że:

  • przechodzenie z niej na wersję stabilną nie będzie się wiązać z czyszczeniem danych tak jak do tej pory (chyba że wersja stabilna będzie mieć starsze poprawki zabezpieczeń – czyli nie będzie wydana po wersji beta),
  • cykl wydawania aktualizacji w wersji beta będzie uzależniony od potrzeb firmy nie będzie już cotygodniowych aktualizacji tak jak do tej pory.
Czytaj także:  Active Max wycieka do sieci: co szykuje Amazfit na drugą połowę roku?

Na powyższej grafice możemy zobaczyć, jak firma wyobraża sobie aktualizacje OTA w nowym modelu. Na górze znajduje się gałąź beta, na dole dotychczasowe wersje stabilne. Jak widać, z wersji beta powinniśmy być w stanie w każdej chwili “przeskoczyć” na dowolną nowszą wersję stabilną systemu (podobnie jak z wersji stabilnej na wersję beta).

Ostatnia aktualizacja dotychczasowej wersji deweloperskiej pojawi się w sierpniu tego roku. Nowe wersje “beta” mają zacząć się pojawiać w ostatnim kwartale 2024 roku.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

10 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie