Devbox dla MIUI Polska

Devbox dla MIUI Polska

Drodzy użytkownicy MIUI i MIUI Polska – przeczytajcie poniży tekst i w miarę możliwości postarajcie się nam pomóc, o ile też uwielbiacie MIUI tak jak my ;)
Nadszedł pewien moment, w którym należało się zastanowić nad przyszłością i tym co niesie ze sobą nowe MIUI v5. Z racji uwolnienia części kodu źródłowego powstanie możliwość portowania MIUI na wiele urządzeń, które do tej pory nie mogły tego mieć. Ponadto wraz z zakończeniem wsparcia dla MIUI ICS, które nastąpi w lutym, wiele dotychczasowych urządzeń prawdopodobnie będzie kontynuowane przez niezależnych developerów i uaktualniane o nowe MIUI v5. Dlatego jeśli np. taki SGS2 nie dostanie MIUI v5 z powodu braku Jelly Bean od Samsunga, to jest szansa na dobrze działające porty.
Do tych urządzeń będziemy w stanie robić spolszczenia.

No właśnie, niestety z powodu co raz większego zaawansowania MIUI (większej ilości plików, większe romy np. Note 2 – 650MB) mój komputer zbliża się do limitu wydajnościowego. Dlatego pomyślałem o zrzutce na nową maszynę obliczeniową, która znacznie przyspieszy naszą pracę.

Skoro jesteśmy już przy liczbach, warto dodać że na chwilę obecną roczne utrzymanie naszych dwóch serwerów to łączny koszt 900zł.

Czytaj też:  Jak zainstalować Xiaomi.eu na MI MIX 4?

Jak wygląda to obecnie:
Co tydzień w sobotę uruchamiam skrypt, który przetwarza po kolei 19 urządzeń (nie licząc kilku portów, które pojawiają się od czasu do czasu) i wykonuje spolszczenia. Dlaczego w sobotę? A bo w piątek ściągam romy :) Taki proces na moim laptopie z Ubuntu 12.04, Core Duo 2Ghz, 3GB RAM i 60GB SSD trwa ok 4 godzin. W czasie tego procesu niestety nie mogę używać laptopa, ponieważ wszelkie działania np. w Chrome powodują większe wykorzystanie pamięci RAM, a tej mi brakuje. A brak pamięci RAM objawia się błędem podczas kompilacji o niemożności zaalokowania pamięci. Ponadto po ukończeniu spolszczeń są one uploadowane na serwer.

W przyszłości będzie jednak podobna ilość urządzeń ale dojdą nowe porty. A tych obecnie nie przyjmuję, ponieważ musiałbym męczyć komputer w inne dni. A nie zajmuję się tylko MIUI Polska.
Mam też swoje życie hehe ;)

Z uwagi na moje już ponad 2 letnie doświadczenie z androidem i MIUI, wieloletnie z linuxem, bashem (w którym napisany jest skrypt) jestem w stanie przyspieszyć cały proces. Na nowej maszynie i zakładając pracę równoległą (kilka urządzeń na raz) jest możliwość skrócenia czasu wykonywania zadania do kilku, kilkunastu minut. Taka maszyna byłaby podpięta do nowego, szybszego łącza. Jeśli UPC okaże się łaskawe i będzie w stanie zapewnić mi w mieszkaniu 60Mbit to w takie łączę się zaopatrzę. Skrócimy tym samym czas oczekiwania przez Was na spolszczenia/romy i mój czas jaki poświęcam kontroli nad tym procesem.

Czytaj też:  POCO potwierdza wprowadzenie na rynek następcy POCO M3 Pro

Dlatego zwracam się z prośbą do Was o jakiekolwiek datki na nową maszynę (devbox), która służyłaby nam w naszej dalszej przygodzie z MIUI. Oczywiście jestem w stanie dodać coś ze swojej kieszeni.

Za kwotę 2000 zł + mój wkład można będzie zakupić sprzęt o mniej więcej takich parametrach:

  • Core i7 3770 x4/8t – do kompilacji równoległej
  • ok 16GB RAM – im więcej tym więcej urządzeń na raz
  • dysk SSD ok. 60-120GB – konieczny SSD w tego typu zadaniach
  • zasilacz 400-500W
  • płyta główna z chipsetem H77/Z77, jakaś obudowa i klawiatura
  • Ubuntu 12.10

Przy takiej maszynie można będzie także zrobić dostęp zdalny i wtedy jeśli mnie nie ma albo coś to kolega aktywuje skrypt lub ja przez telefon czy coś.

Czytaj też:  Premiera Amazfit GTR 3, GTS 3 oraz GTR 3 Pro

Co o tym myślicie?
Gdyby ktoś nie miał PayPala a był chętny na darowiznę to tu jest numer konta:
15 1140 2004 0000 3702 4152 1408

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
66 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Naczelny tłumacz MIUI na język polski. To od niego wszystko się zaczęło. Współtwórca MIUIPolska.pl i Xiaomi.eu. Prowadzi serwis Xiaomi MiCenter.