LISTA ZMIAN 20.4.30Aktualizacja do MIUI 12. Tą aktualizację wyjątkowo należy pobrać RĘCZNIE - aktualizator jej nie pobierze, wyświetli się błąd. Prosimy także o zwrócenie uwagi na pewne bugi, które mogą być widoczne po aktualizacji - kilka podstawowych zaleceń poniżej listy zmian. Oto zmiany zanotowane w okresie pomiędzy 26 marca a 30 kwietnia - na podstawie aplikacji, które pojawiły się w tym okresie, a także chińskiego changeloga:
System
Nowość - ciemny motyw w wersji 2.0. Według zapowiedzi Xiaomi ma on między innymi automatycznie dostosowywać grubość czcionki czy kontrast do panujących warunków
Nowość - nowy wygląd wszystkich widoków
Nowość - nowe animacje
Nowość - możliwość korzystania z pływających okien
Nowość - większe skupienie na prywatności użytkownika (wirtualne ID, rygorystyczna kontrola uprawnień aplikacji, powiadomienia dot. korzystania z uprawnień)

Panel powiadomień i przełączników
Nowość - podział na część tylko z powiadomieniami (przeciąganie od lewej strony) i część tylko z przełącznikami (Centrum kontroli, przeciąganie od prawej strony). Podział można wyłączyć w ustawieniach paska stanu
Nowość - nowe Centrum kontroli, zawierające nowy wygląd przełączników

Czas przed ekranem
Optymalizacja - zmiany wizualne, nowy wygląd funkcji i statystyk

Aparat
Nowość - nowy wygląd Aparatu. Obecnie jest on dostępny jedynie w wybranych urządzeniach - kolejne będą otrzymywały wsparcie stopniowo w ramach aktualizacji (wg Xiaomi do końca maja)

Skaner
Nowość - możliwość wygenerowania kodu QR z poziomu aplikacji (w ustawieniach - ikona zębatki) i jego zapisania
Nowość - możliwość włączenia historii skanowanych elementów

SMS
Nowość - nowy wygląd menu wyboru kontaktu

Pogoda
Nowość - nowy wygląd aplikacji

Galeria
Nowość - więcej styli nieba (statycznych i dynamicznych)
Nowość - możliwość wyboru przejść pomiędzy filmami w ramach edytora wideo
Zmiany na podstawie tłumaczenia - mogą być jeszcze nieobecne w wersji 20.4.30

Zdrowie
Nowość - nowy wygląd aplikacji
Nowość - wsparcie dla ciemnego motywu
Nowość - wsparcie dla zegarka Xiaomi Watch (w ramach Źródeł danych)

Asystent MIUI
Nowość - karta umożliwiająca podgląd stanu naładowania baterii w podłączonych urządzeniach poprzez Bluetooth

Znane problemy:
Jeśli nie działa aplikacja Aktualizacje - należy wyczyścić jej dane i uruchomić ponownie, powinna działać.
Jeśli nie widać menu ostatnio otwartych aplikacji i nie działają gesty - należy uruchomić ponownie telefon, będą działać.
W przypadku pierwszej konfiguracji urządzenia wygląd jest taki sam jak w czystym Androidzie - tak ma być, będzie poprawione wtedy, gdy wyjdzie MIUI 12 Global.
Podczas przewijania w Asystencie MIUI znika pasek stanu - nie widać go, dopóki nie przewinie się Asystenta do góry (nie działa w całym systemie), to bug Xiaomi.
Mogą występować pewne problemy ze zmianą głośności za pomocą suwaka po kliknięciu przycisku głośności (aktualizacja 20.4.30, nie dotyczy 20.4.27) - problem oficjalny, należy zmieniać głośność za pomocą przycisków głośności bądź w ustawieniach. Zapewne w przyszłych aktualizacjach zostanie on naprawiony.
Po aktualizacji w pamięci urządzenia znajdować się będzie plik obrazu zawierający kopię posiadanej przez Was partycji /persist. Został on wykonany ze względu na to, że nie wiemy, kiedy Google aktywuje nowe zmiany w SafetyNet, które spowodują, że test SafetyNet będzie nieudany na nowszych telefonach. W momencie aktywacji tych opcji jedyną możliwością, aby SafetyNet dalej działał, będzie konieczność wyczyszczenia partycji /persist, a co za tym idzie - w przypadku nowych telefonów - utraty certyfikatu Widevine L1 (koniecznego np. do oglądania Netflixa w jakości HD). Dlatego kopia jest zabezpieczeniem przed tym, abyście mogli - w razie potrzeby - przywrócić sobie oryginalny /persist i mieć dalej certyfikat L1. Kopia nie przywróci certyfikatu w sytuacji, gdy przed jej wykonaniem czyściliście już partycję /persist i nie macie certyfikatu Widevine L1.Prosimy o zgłaszanie bugów i błędów w tłumaczeniu na stronie miuipolska.pl, forum bądź mailu: [email protected]