LISTA ZMIAN 20.11.12System
Nowość - ROM Xiaomi.eu dla Mi 10T/Redmi K30 Ultra (apollo)
Optymalizacja - nowy wygląd ustawień wyświetlacza [urządzenia z Androidem 11]

Aparat
Nowość - nowy wygląd menu Więcej [urządzenia z Androidem 11]
Optymalizacja - wyłączono znak wodny urządzenia w celu zwiększenia szybkości robienia zdjęć [Mi 9T]

Panel sterowania
Poprawka - problemu z brakiem możliwości wyłączenia powiadomienia dot. dostępu do schowka

Systemowy launcher
Nowość - możliwość wyboru stylu rozmieszczenia podglądów aplikacji w ramach menu ostatnio otwartych aplikacji (poziomo bądź pionowo)

Poczta
Nowość - możliwość wyeksportowania treści wiadomości do pliku PDF
Optymalizacja - logowania przez Outlooka

Asystent MIUI
Nowość - ciemny motyw

Pogoda
Nowość - można teraz zapisać grafikę z obecną prognozą pogody w Galerii bądź udostępnić ją w innej aplikacji (wcześniej można było to zrobić tylko jako link)

Problem z TWRP na Mi 10 Pro i Redmi K30 Pro jest częściowo naprawiony - pojawiły się nowe wersje TWRP: Mi 10 Pro, Redmi K30 Pro, Mi 10.
Jeśli przechodzisz z innego ROM-u na Xiaomi.eu po raz pierwszy - wgraj powyższe TWRP tylko po wgraniu wersji co najmniej 20.10.15 dla Mi 10 Pro i Redmi K30 Pro oraz co najmniej 20.11.5 dla Mi 10. W przeciwnym wypadku telefon będzie cały czas migać na planszy startowej TWRP. TWRP zostanie również zastąpione powyższymi wersjami w przypadku aktualizacji do 20.11.11/12.
Niestety wersje TWRP wspomniane powyżej nie wspierają deszyfrowania partycji /data, w związku z czym następne aktualizacje wersji beta muszą być instalowane poprzez kabel USB-OTG.
Od tego tygodnia Xiaomi zmieniło nieco politykę wydawania wersji beta, w związku z czym czwartkowe/piątkowe wydania od Xiaomi.eu będą opierać się nie na wersji czwartkowej, jak to zazwyczaj bywało, ale na wersji środowej, albowiem to ta wersja jest od tego tygodnia wydawana w czwartki w zamkniętej becie (i prawdopodobnie również w publicznej w piątek). Xiaomi argumentuje tę decyzję chęcią bardziej gruntownej analizy ROM-ów pod kątem potencjalnych błędów. W tym tygodniu wyjątkowo wersje z Androidem 10 mają oznaczenie 20.11.11, zaś z Androidem 11 - 20.11.12.
Prosimy o zgłaszanie bugów i błędów w tłumaczeniu na stronie miuipolska.pl, forum bądź mailu: [email protected]