Skocz do zawartości

Słabe zdjęcia po aktualizacji.


15leonsio

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem jak bardzo jest słabo ale przyznaję od kiedy mam rn2 te 13mpx to chyba na papierku jest :) 3.5 roczny G2 też 13mpx przy rn2 to lustrzanka :D no ale nie ma co narzekać za te pieniądze zwłaszcza ze rzadko korzystam z aparatu. może wrzuć gdzieś przykładowe zdjęcie i daj link, może robisz teraz zdjęcia w gorszym oświetleniu niż wcześniej.. ziarno większe się robi. ja robiłem aktualizacje miesiąc temu i ostatnio 29.10, nie widziałem zmian w jakości zdjęć, są słabe jak były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi że do 10.22 zdjęcia wychodzą niezłe i nawet mi się podobają. Po każdej wyższej aktualizacji auto fokus ma problem z ostrością z lampą czy bez i dziwnie krótko ją łapie. Będę miał chwilę to wrzucę zdjęcia z różnych aktualizacji

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ty chcesz to są dobre zdjęcia, jak ktoś mówił RN2 robi świetne fotki i oto doskonały przykład :)

aparat to kupa jednym słowem, nie ma tego co ukrywać

ktoś zaraz powie słabe światło albo inne balanse bieli w obronie, aparat jest mocno przeciętny

Edytowane przez d3tr0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze te zdjęcia po przesłaniu nie oddają bardzo różnic ale na telefonie to dobrze widać. Te z 10.22 są naprawdę niezłe. Subiektywnie wg mnie

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Nie wiem jak przesłać w pełnym rozmiarze i rozdzielczości zdjecia

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak przesłać w pełnym rozmiarze i rozdzielczości zdjecia

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Nie musisz wysyłać całego zdjęcia, wystarczy że wybierzesz z niego jakiś fragment z istotnymi szczegółami, wytniesz i wstawisz na forum.

Startowałem od wersji 9.24 i byłem naprawdę mile zaskoczony jakością zdjęć do tego stopnia, że zrezygnowałem z innych apek na rzecz customowego aparatu. Teraz, jeśli tego nie poprawią, będę się musiał z nimi przeprosić... Czemu zwykle tak jest, że jak już coś poprawią, to spartolą to co było OK? Przy tej ilości słów krytyki chyba da się do nowej aktualizacji wrzucić starszą wersję aparatu? Nie chce mi się wierzyć, że dla naszego Guru jest to problem nie do przejścia...

Wytapalkowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się że w makro są lepsze, ale zdjęcia plenerowe - brak ostrosci

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Aplikacje ze sklepu nic nie poprawiają. Wiem że wiele osób narzekało na słabe makro to teraz jest na odwrót

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale ja również zauważyłem że po aktualizacji systemu jakość drastycznie spadła, dodam że telefon miał zainstalowany system w wersji 5.9.24 i niestety ale w porównaniu ze starym systemem jakość zdjęć pozostawia wiele do życzenia.Zaczynam żałować tejże aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mam zainstalowany owy system ale nie mogę potwierdzić tego co napisał poprzedni użytkownik, według mnie jest znacznie gorzej.Ma problemy z łapaniem ostrości oraz lampa za późno doświetla zdjęcia.Jestem świeżo po aktualizacji systemu z 5.9.24 więc wiem co piszę.Dlatego jestem podobnego zdania co Carburator zwyczajnie mam nadzieję że jest możliwość dodać do systemu sterowniki aparatu pochodzące z poprzednich aktualizacji.

 

 

Edytowane przez Luksok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj słoneczny dzień, więc porobiłem trochę zdjęć w plenerze i potwierdzam, że nie są najlepsze. Jak testowalem telefon przed zakupem, to właśnie dobra jakość zdjęć przekonała mnie do zakupu. Aktualnie jakość zdjęć z pominięciem makro mnie rozczarowuje. Chyba wrócę do 5.9.24. Mam wrażenie, że tam wszystko sprawniej działało. I nawet przeboleję podobno krótszy czas działania na baterii.

Tylko nie do końca jestem pewny jak zrobić downgrade.

Wytapatalkowane z XRN2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj był dobry dzień do testowania aparatu. Skorzystałem z aplikacji customowej oraz Camera FV-5. Zdjęcia tego samego obiektu wykonałem podczas gdy świeciło słońce, oraz tuż po tym jak przestał padać deszcz. Ustawienia balansu bieli na auto, ręcznie wskazywałem ten sam punkt ostrości. Nie ukrywam, że wyniki testu nieco mnie zdziwiły. Według mojej subiektywnej oceny z aplikacji customowej uzyskałem lepszy obraz. Poniżej zamieszczam zdjęcia pomniejszone i wycinki z całego kadru w wielkości oryginalnej. Mam nadzieję, że forum nie skompresuje obrazu, co zapewne wypaczy wyniki testu.

Poniżej pomniejszone całe obrazy.

 

Camera FV-5 2.79.3~01.jpg

custom.jpg

custom~01.jpg

fv5~01.jpg

A tu wycinki w oryginalnej wielkości (custom)

custom_a.jpg

custom_b.jpg

Camera FV-5

fv5_a.jpg

fv5_b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobiłem próby z ustawieniami ostrości. Korzystałem z customowego aparatu z ustawieniem +1 (z lewej strony) i - 1 (z prawej).

Na to wychodzi, że ustawienia zerowe tego parametru są chyba najlepsze. Przy silnym wyostrzeniu obrazu zwiększa się głębia perspektywy, jednak zbyt intensywnie pojawiają się "języczki" bardziej przypominające efekt malarski niż zdjęcie. Natomiast obniżenie poziomu ostrości powoduje spłaszczenie perspektywy i ogólnie zlanie się poszczególnych planów. 

Przechwytywanie.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dokładnie, kupa straszna ale chciałem się upewnić czy przypadkiem źle nie widzę :P Kilka dni siedziałem na 5.10.29 ale tam też nie wyglądało to specjalnie dobrze, chyba najlepszym wydawał mi się 5.10.16 ale może wcześniej jakiś był lepszy tego już nie sprawdzałem. Jako zdjęcia podglądowe. Ciekaw jestem jak na tym Stable Global czy jak tam się to nazywa czy tam nie dali czegoś sprawdzonego a w tych naszych wersjach dev eksperymentują.

Jako zdjęcia podglądowe ok miało być a edycja mi nie działa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie nie tylko aparat działał lepiej... Nie miałem tam problemów z GPS, WiFi iBT. Co jakiś czas wracam do tej wersji, ale potem jakiś czort namawia mnie do aktualizacji do najnowszej wersji (choć ma to parę zalet gdyż część rzeczy poprawiono).

Wytapalkowane z XRN2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...